Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki kecsketejet?

Adhatok neki kecsketejet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 és fél hós, naponta 2szer kap tápszert.

Nem lehet helyette kecsketejet adni?


2009. júl. 21. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is felmerült ez a lehetőség, de a védőnőnk nem ajánlotta. Azt mondta, hogy ha mindenképpen tejet akarok adni, akkor inkább házi tehéntejet hígítva (ezt én még nem szeretném). Van valami a kecsketejben, ami a felnőtt szervezet számára nagyon előnyös, viszont a babáknál - ha jól tudom - vasat von el a szervezetből.
2009. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk pont a napokban mondta a gyerekorvos, hogy nem szabad kecsketejet adni, mert vérszegénységet okoz. Kecskesajt mehet, tehát a feldolgozott termékkel nincs baj, de a kecsketejet felejtsem el.
2009. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Higított tehéntejet adj neki,attól nem lesz semmi baja.A kecsketej nem jó.
2009. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7 hónapos a babád. miért akarsz neki a tápszer helyett más tejterméket adni?
2009. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!!!
2009. júl. 21. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki kecsketejet, ha nem akarsz a kórházban kikötni vele!!! Én annak idején megkérdeztem és elmesélték, hogy milyen egy kecsketejes mérgezés, ne akard még tudni sem! Én úgy megijedtem, hogy többé eszembe sem jutott!
2009. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok adni neki, csak kíváncsi voltam lehet-e, ezért kérdeztelek Titeket.
2009. júl. 21. 12:56
 8/10 anonim ***** válasza:
A kecsketej és a hígított tehéntej régi szokás volt, az anyatej összetételéhez a tápszer hasonlít leginkább. Bár az igaz, hogy drága, de én nem kockáztatnék. Gondolom te sem azért kérdezted.:-)
2009. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem kockáztatnék az tuti.Igazából azért érdekelt nagyon , mert van egy ismerősöm akivel 1 napon szültünk és ma írta, hogy ők kecsketejet adnak a kisfiuknak, már egy idelye.
2009. júl. 21. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:

én ugy tudom 1éves korig nem ajánlott tejterméket adni.

boci tejet meg kecske tejet is azért nem mert semmilyen ellenörzésen nem esik át...nem tudhatod soha hogymi kerül még bele pluszba..

2009. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!