Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elmulasztani a...

Nem tudom elmulasztani a szájpenészt, mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés
Naponta többször tisztítom a száját boraxos oldattal, a szájzugot, a nyelvét, a szájpadlását. Mellette még tisztítom a cumiját és a mellemet is. Más is járt már így?
2009. júl. 21. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha vitted orvoshoz, felírt neked, gondolom ecsetelőt. Ugyanazon ecsetelővel nem elég a baba száját kenni.A cicidet a cumit, a cumisüveget szintén fertőtleníteni kell.Az is lehet, hogy nem kented be vele rendesen a baba száját, előfordul. Szinte minden babánál kijön, fontos a tisztálkodás, mellbimbók tisztántartása stb.
2009. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Két hétig naponta szopik előtt és után is kezeltem a száját és a mellemet.A száját egy kicsit erőteljesebben kell dörzsölni a gézzel,és a mellbimbót is jó alaposan mert a redők között megbújik. A cumikat és amit még a szájába vesz,minden beadás előtt áttöröltem.Ha kellett akkor naponta 10szer. Két hós korában jött elő először és utoljára(eddig). Most 5hónapos. Csináltam minden hónapban egy pár napos kezelést,így még nem találkoztam vele újra. Két hét elteltével a popóján is jelentkezhetnek a tünetek,arra jó volt a sudocrem,de irathatsz fel dokival boraxos kenőcsöt is. Ha nem múlik két hét elteltével sem akkor kérni kell egy erősebb ecsetelőt,szintén doki írja fel.
2009. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem írt fel ecsetelőt, azzal kezelem, amit a patikában adtak rá, naturlandos boraxos oldat. Megpróbálom még alaposabban tisztítani a dolgokat, és még többször, mert nem hagyok ki semmit azok közül, amit felsoroltatok.
2009. júl. 21. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
A dokid mondta,hogy szájpenész?Hallottam még,hogy van aki rózsamézzel? kenegeti.Mennyi idős a babád?
2009. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki mondta, hogy szájpenész, 3 hós, már hetek óta küzdök vele, egyébként jobb, mint volt, de halványan még mindig megjelenik neki a fehér folt itt-ott.
2009. júl. 21. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
A fehér lerakódás lehet anyatej is, nemcsak penész. A kislányom nyelvén és a szája belső oldalán a penész után is megjelentek fehér pöttyök.Azt hittem hogy a penész jött vissza,mire megnézte a védőnő és mondta hogy az már nem az,hanem anyatej.Először natúr gézlappal töröld le,ha erősebb nyomás nélkül lejön,és nem marad a helyén piros folt, akkor nem penész. Egy-két hétnél nem tarthat tovább,az nagyon nem normális jelenség.
2009. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor valószínűleg anyatejes lerakódás lehet, a héten úgyis oltatunk, majd megmutatom.
2009. júl. 22. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!