Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás jelei lehetnek? Még...

Fogzás jelei lehetnek? Még csak most lett 3 hónapos a babám?

Figyelt kérdés

Most kezdte a kezét a szájába tömködni, sokkal több nyála van, folyamatosan csurog a szájából, két napja már hőemelkedése is van, és ma este egyszerűen nem akarta elfogadni a cicit, bömbölt. Csak cumisüvegből volt hajlandó elfogadni az apukájától a tejet.

Kezdetekben csak rágta a nyelvét, azt hittem megtalálta és azért csinálja, de már foggalmam sincs mi van. Az ínyét még nem néztem hogy duzzadt e vagy fehér, de nem hiszem hogy nagyon különbséget tudok tenni.Segítsetek, első babás vagyok és nem tudom mi tévő legyek, hisz még csak 3 hónapos, és annyira nem lenne még itt az ideje...

Az éjszakát meg sose aludta át...


2009. júl. 20. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A kéztömködés, nyálazás egyértelműen fogzási tünet, pont ebben a korban szokott jelentkezni. Viszket az ínye szegénynek. Foga viszont majd csak hónapok múlva lesz.


A nyálazást meg abba sem fogja hagyni kb. 1 éves koráig.

Kisebbik manóm 1 éves, de még mindig előkét hordunk. A nagyobbikom ilyenkor már nem folyatta a nyálát.


A hőemelkedés is lehet a fogzás miatt, bár az jellemzően a fog áttörésekor jelentkezik. Mivel más is lehet a hőemelkedés hátterében, ezért, ha nem múlik, inkább kérdezd meg a doktornéniteket. Kérj tőle a fogzásra ecsetelőt, amivel ha bekened az ínyét, pár percre megnyugtatja, talán fog tudni rendesen enni. Patikában kapható még a Dentinox, az is jó, de ezt csak 3x használhatod egy nap, az ecsetelőt viszont bármennyiszer.

2009. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hánytol-hányig alszik éjszaka mert most olvastam hogy 12-töl-5-ig az jó már!Három hósan kezdödik szinte minden baba nyála "folyik",és a kezecskéjük a szájukba ez ilyen ídöszak . Nekem már elmult 8 hósan a babámrol és a rágokákat se igényli most nálunk a játék elejtés a menő.
2009. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is kb. 3 hónapos kora óta vannak ilyen tünetei, ráadásul az ínye már vagy 1 hónapja be van duzzadva és alul totál fehér. Most 7 hónapos, de még nincs foga. Nagyobbik lányomnál féléves korában kezdődtek a fogzási tünetek, 8 és fél hónapos korában jött ki az első foga. Nekünk is volt olyan, hogy egyébként nagyétvágyú babám ordított a cumisüveg láttán, nem akarta elfogadni a vacsit. Letettem aludni, hogy majd később felkel, de nem, húzta reggelig, onnantól pedig ment megint minden a maga megszokott útján. Ő már átaludta az éjszakát, de kb. 1 hónapja felriad egyszer és olyankor pár kortyot iszik, aztán visszaalszik. Én is nagyon várom már, hogy kijöjjön végre az első foga. :)
2009. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!