Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor biliztessem vagy...

Most akkor biliztessem vagy ne? Tapasztalt anyukák várom a véleményeteket.

Figyelt kérdés
Kislányom még nincs 15 hónapos. Kicsi korától utálta ha nincs azonnal tisztába téve a kaki után. Most öt napja elkezdte mondani, hogy "kaka". Én pedig belestem a pelusba. Amikor szól akkor még nincs semmi viszont rá öt tíz percre mindíg ott a kaki. Tehát úgy gondolom, hogy ő már tudatosan jelzi a kakit. Ma pedig már a "pipi"-t is mondta. Van már bilink és rá is tettem öt percre de nem tovább. Először nagyon félt, de most már elvan. Játszunk, mesekönyvet olvasunk és közben ismételgetem neki, hogy a bimbibe kell a kaki meg a pisi. Ha megunja leveszem. Még nem sikerült a bilibe kakilni és pisilni, ennek ellernére úgy gondolom nem baj ha már ismerkedik a bilivel. Már azt is mondja hogy bimbi pedig csak tegnap tettem rá először. Én két éves kor előtt nem akartam a bilire szoktatást mert a záróizomzat csak két két és fél éves korra fejlődik ki, de most elbizonytalanodtam. Az ismerőseim mind azt mondják hogy tegyem a bilire, viszont a védőnő és a gyerek orvos meg azt mondta hogy túl korai és ne tegyem rá. Most akkor mit tegyek? Első babám és tanácstalan vagyok mert nem szeretnék rosszat tenni a kislányommal.
2009. júl. 20. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan próbálkozhattok. Olyan véleményt is olvastam már, hogy 9 hónaposan el lehet kezdeni a szoktatást. Amikor még nem volt papírpelenka, akkor egy évesen kezdték reggel bilire ültetni a gyerekeket és másfél éves korukra szobatiszták lettek. Én is, az unokatesóim is. Ha nekünk ment, akkor neki is megy. Minden gyereknél máskor jön el a megfelelő pillanat. Ha elszalasztod, akkor később sokkal nehezebb lesz. Az én lányaimnál ez 2 évesen történt. Ne eröltesd és ne vedd túl komolyan, akkor nem lesz gond. Ha nem megy, akkor sem történt semmi, de lehet hogy karácsonykor már nem kell pelust venned, költheted a pénz ajándékokra. :)
2009. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tedd rá és próbálkozzatok, erőltetni nem kell, de ismerkedhet a bilivel.
2009. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tedd rá.

Én 8 hós kora óta biliztetem a gyereket, most 13 hós, minden ebéd után abba kakil és pisil. Előre még nem szól de ha a pelusba megy, méltatlankodik, hogy kaka.

Amúgy másfél éves korban kezdhető a bilizés, akkor fejlődik a záróizom, de 3 éves korig még nem tökéletes.

Szóval nyugdtan tedd rá, javaslom minden nap ugyanabban az időben, idomulva valami "rendhez".

Persze nem erőszakkal, csak ha akar, és addig , amíg rajta akar ülni.

2009. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is megismertettem a bilivel, jóban volt vele, de haszon nélkül. De az nem árt, csak jól fog jönni később!

Valóban csak 2,5 éves kor körül lesz érett, erőltetni nem szabad addig.

2009. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd rá és hallgass a saját ösztöneidre és a baba jelzéseire. Ha már ilyen szépen jelzi szerintem az nem erőltetés. Csak ha mondjuk egy hét után elmegy tőle a kedve akkor se erőltesd.
2009. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. Akkor jól csináltam eddig és eztán is így teszek, csak megzavart a védőnő meg a dokinéni méltatlankodása. Szép estét mindenkinek!
2009. júl. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!