Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emeljem-e a 2 hónapos babám...

Emeljem-e a 2 hónapos babám adagját?

Figyelt kérdés
Kisfiam 133ml tápit eszik,de 3 óra sem telik el,már éhes.Veszettül kapkod a cumi után,vagy a szájához.A tápira írva a javasolt adag 2 hónaposnak 133ml,de emelhetem 150-re?
2009. júl. 20. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, h emelheted. a fiam 14 hónapos, állítólag 230at kellene ennie. hát ő 270et kajál:)
2009. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ha sok neki,úgyis kibukja,igaz?

Köszönöm a választ!

2009. júl. 20. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 és fél hós múlt. Ő most 133-at eszik 6x egy nap.

Bizony visszabukja, ha sok neki! Inkább növeld picit, de 3 óránál hamarabb nem kell neki adni a tápszert! Szoktál esetleg teát vagy vizet adni neki? Az kicsit telíti, ha kezdene éhes lenni. A nagy melegben meg jó is. Ne éheztesd, de azért vedd figyelembe a súlyát, meg hogy hogy fejlődik! Ha nagyon gyorsan nő a súlya, kérj tanácsot a védőnőtől! Nem minden baba bőre bírja állítólag a gyors hízást! Szóval ha úgy érzed, hogy megfelelően fejlődik, adhatsz neki picit többet! Amúgy meg minden baba más! Amit a tápi dobozán írnak, az átlag! Ennél ehetnek picit kevesebbet, de többet is!

Egy babánál nagyon fontos, hogy jó érezze magát! Ha állandóan éhes, akkor bukott a mutatvány!

2009. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. nem bizti, h visszabukja, lehet, h hagy az üveg alján vmennyit. pl. csinálsz neki 150et, de ő 140nel jól lakik már, és hagy 10 milit.

hallottam olyan anyukáról, aki mindig többet csinált, mint amennyit a babája evett, így mindig hagyott és tudta, h a baba tuti jóllakott.

én akkor emeltem az adagot, mikor láttam, h éhes maradt. a fiam veszett ordítással erősen a tudtomra is adta:)

2009. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!