Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának adhatok...

5 hónapos babának adhatok sárgadinnyét?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Én a védőnőtől tudom, hogy görög dinnyét lehet adni, de sárgát nem!
2009. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ezen igazodjon ki az ember:)!Nekem meg pont azt mondta a napokban,hogy lassan kóstoltassam vele a sárgadinnyét(4,5! hós),de a görögdinnyével várjak még...én nem merem még adni,várok vele!
2009. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

görögdinnyét 8 honapos koràtol kaphat elvileg,sàrga dinnyében nem vagyok jàrtas,de az is egzotikus gyümölcs,szerintem az is vàrhat még.

5 honaposan adhatsz neki almàt,barackot,meggyet,körtét,àrgarépàt,banànt,krumplit,grizet,sinlacot,sütötököt szerintem ez böven elég még egy 5 honapos babànak.

2009. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Én 7hónaposan adtam neki görögdinnyét is meg sárga dinnyét is és semmi baja nem lett tőle,bár szerintem ez babától is függ...de5hónaposan szerintem még alma barack banán amit az elözö hozzászóló is irt azokat adjad csak...
2009. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Négy-öt hónapos kortól adható:rizs, alma, karórépa, körte,krumpli, sárgarépa, paszternák.(őszibarack)

hat hónapos kortól:zeller, brokkoli, káposzta, paraj, kukorica, vegyes zöldség, hal, csirke, sovány vöröshús, szilva, sárgabarack, banán, sárgadinnye, csicseriborsó, sárgaborsó, kakaópor, kukoricaliszt, vöröslencse.

Forrás: Alison Mackonochie és Sara Lewis: A terhesség és a csecsemőgondozás gyakorlati kisenciklopédiája

2009. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lepontoztok,igaz,aki nem ért egyet,az etesse a gyerekét akàr àr chipssel 4 honaposan... A hozzátáplálást anyatejes babánál féléves korban kezdjük el. Ne sózzuk és cukrozzuk az ételeket külön. Nagyobbak nyugodtan ehetik azt, amit magunknak főzünk, fő a változatosság! Tippek, trükkök az első ételek bevezetéséhez.



Az első félév: az első félévben ha lehet, csak anyatejet egyen a gyerek. Ha nincs elég tej, vagy nem áll módunkban szoptatni, akkor tápszert adjunk kiegészítésként. Többnyire a víz is felesleges, de nagy melegben megkínálhatjuk szoptatás után forralt, lehűtött vízzel, ha kéri, akkor szomjas. Azonban gyakori és rövid szopikkal is általában tökéletesen tudja oltani a szomját. A tápszeres babákat természetesen kell itatni.


Kezdetek: nem tragédia, ha egy-egy gyümölcsöt esetenként megkóstol, de rendes mennyiségeket adni neki egyelőre fölsleges, és ha rendszeresen tesszük, az a tejtermelés rovására mehet, főleg, ha amúgy is nagyon kiszámítottan van csak elég tejünk.


Amikor egy-egy ételt bevezetünk, ne erőltessük a gyereket, általában nem arról van szó, hogy ha hat hónaposan és két naposan nem eszik tört krumplit, akkor a további 80 évben is így lesz: a kicsik ízlése akár hétről-hétre is változhat, meglátjuk, milyen nagyszerű, amikor egyik héten csak húslevest, másikon csak zöldborsót hajlandók enni.


Ugyan az anyatej édes ízű, ennek ellenére a legtöbb gyerek érdeklődve fogadj a többi ízt, nem kell megcukrozni nekik semmit. Sózni se nagyon szükséges, hiszen nincsenek úgy hozzászoktatva a felesleges sózáshoz, mint mi. A legtöbb sült-párolt zöldségnek-gyümölcsnek önmagában is finom, gyenge íze van.


Egy szó a bióról: csak ajánlani tudom, különösen a répa, krumpli, tök és hasonló első étkek esetében, amelyeknek gumóját esszük, melyben rengeteg vegyszer tárolódhat. Általában a friss gyümölcs íze is sokkal jobb, kerttel rendelkezők előnyben.


Végül pár szó a főzésről: ha nagyobb a gyerek, nyugodtan adjunk neki finom kajákat, ne csak a megszokott spenótfőzelék unalmas ízűen, áztatott kenyér uncsi felvágottal! Körözöttes paprika, savanyú leves, sült padlizsán reszelt sajttal, zöld fűszeres krémek, főzelékek, és még sorolhatnám - ha nem teljesen zsíros-magyarosan eszünk, akkor tulajdonképpen elég hamar tudjuk ugyanazt, vagy majdnem ugyanazt enni, mint ők, és neki se kell nyálcsorgatva nézni a csülköt, mi is belefeledkezhetünk a házi pulykafasírt aprított zöldséggel típusú friss ízekbe.


Jöjjenek a puszta tények – hozzáteszem, ez csak iránymutató: nyilván egy-két nap nem számít, de kár a bonyolult kajákat erőltetni, egészen kevés anyagból is jól el elhet lenni, az a pár hónap meg elrepül.


Hatodik hónaptól:

Alma, őszibarack (óvatosan, allergizálhat!), meggy (nyersen és főzve is), krumpli, répa, sütőtök, cékla.

Gluténmentes gabonafélék főzve: rizspép, zabpehelykása, puliszka.

Tejfélét még ne adjunk, elég neki az anyatej bőven, avagy a tápszer.

Az ételt teljesen pépesítsük, mert a folyékony után nehéz még lenyelni is a sűrűbb táplálékot. A zöldségeket, gyümölcsöket centrifugázhatjuk is, keverhetjük is.


Hetedik hónaptól:

Banán, paradicsom (ezt is óvatosan, pöttyösödnek tőle egyes gyerekek), citrusfélék (ha nincs rá allergia a családban). Cukkini, padlizsán, tök, borsó, brokkoli.


Gyenge zöldfűszerek: petrezselyem, snidling.

Adhatunk egy kis főtt pépesített csirkehúst és egy icipici étolajat is a kicsik főzelékébe.

Nyolcadik hónaptól:

Cseresznye, kajszi, szilva, ringló, dinnye. K-betűsök: káposzta, karfiol, kelkáposzta, karalábé; hagyma (természetesen nem nyersen), zöldbab.

Ha nincs gluténérzékenység a családban, akkor adhatunk gluténtartalmú gabonát, búzát, árpát, rozst – de ne teljes kiőrlésűt, az nekik túl nehezen emészthető. Rágcsálni lehetőleg ne előregyártott, sós, adalékos kekszet, hanem egyszerű kenyeret, vagy saját sütésű kenyeret adjunk. A só is rossz a fogaknak, nem csak a cukor. Persze nem kell feltétlenül non-stop rágni annak a gyereknek.

Adhatunk már túrót, sajtot, joghurtot, de ha még rendesen szopik, egyáltalán nem szükséges: valószínűleg elég fehérjéhez jut az anyatejből.

Marhahús, máj – ritkán és finomra főzve.

Zöldfűszerek.

Tizedik hónaptól:

Padlizsán, sóska, spenót (nehezen emészthetőek, nem kell gyakran adni), uborka.

Száraz hüvelyeseket is adhatunk, de ha eszik tej- és húsfélét, akkor valószínűleg elég fehérjéhez jut, ezért nem kell erőltetni, mert puffaszthatnak és allergizálhatnak is (pl. a szója).

Egyéves kortól:

Gyakorlatilag mindent ehet, kivéve az aprómagvas gyümölcsöket: málna, eper, ribiszke, kivi, egres stb. és egyes déligyümölcsöket, például az ananászt és a mangót. Ezeket jó, ha csak másfél éves korától kapja. Olyan igen allergén olajos magvakat, mint a dió és mogyoró sem kell erőltetnünk, különösen, ha valaki allergiás rá a családból.


Mit NE kapjon:

Cukrot, sok sót, csokit (csak ritkán), csipszet, felvágottat – csináljuk otthon, mert katasztrófa, milyen adalékanyagok vannak benne, kóla és tsai, cukros tea, ömlesztett sajt (az ömlesztő só gátolja a kálciumfelszívódást), túróvarázs, gyümölcstelen cukros gyümölcsjoghurtok, bébidesszertek, agyon cukrozott pépek és teák, direkt gyerekeknek.


Helyette: gyümölcssalit, házi tejbegrízt, házi lekvárt, cukortalan, igazi jóízű gyömülcsteát, nógrádi ropit (nincs benne sok adalék), kölesgolyót, gabonapelyhet, almacsipszet, házi hamburgert, túrógombócot

2009. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hűű. köszönöm!
2009. júl. 26. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!