Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a bébikém, gögicsél,...

Ha a bébikém, gögicsél, gagyarászik, miért mondják nekik azt, hogy"panaszkodjál"?

Figyelt kérdés
Többször hallottam idegenek mondják,"mondjad,panaszkodjál".Anyosom is ezt mondja,sőt még tovább ragozta"panaszkodjál,mondjad,mit csinálnak veled,egésznap ütnek-vernek?"Mit ne mondjak voltak gondolatok a fejemben.Engem ez nagyon zavar.Egésznap szeretgetjük a mi kis Kincsünket.Mégha nem is mondja komolyan,akkor is ne mondjon ilyet.
2009. júl. 19. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is folyton ezt mondja, pedig ÓVÓNŐ. Amúgy kedves nagyon a babával, úgyhogy próbálok abban bizni, hogy ha már beszél majd a baba, akkor ő is épkézlábakat fog hozzá beszélni. Összeveszni nem akarok, úgyhogy még nem szóltam érte.
2009. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fú ez engem is nagyon zavar :( Ugyan ezt szokták mondani az én fiamnak is! Sokszor úgy beszélnek, mintha ki tudja milyen rossz a babámnak, nagyon zavaró, még ha viccből is mondják :S
2009. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

*mintha ki tudja milyen rossz lenne

(előző)

2009. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok egyedül.Egyszer biztos rákérdezek,hogy ezt miért mondogatják.
2009. júl. 19. 22:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyósom is ezt mondta állandó jelleggel idegenek előtt is, nagyon idegesített. Elkezdtem neki sorolni: megvertük, megtapostuk, kidobtuk... aztán a sorolás végén meg kibuktam: (bocs előre) mi a tökömet csinálnánk vele, minek kell hülyeségeket mondogatni. Nálunk azóta a panaszkodjál szó nem hangzott el.
2009. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

:) Kedves utolsó :) Megmosolyogtam a válaszod :)

Te csinálod jól, nekem is ezt kéne. 2. vagyok

2009. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, de ha beszólsz anyósodnak, akkor 1 év mosolyszünet van utána! (tapasztalatból)

Egyébként az én anyósom is ezt mondja a babának, de engem nem zavar. :)

Ja és anyám férje is ezt szokta mindig. És még hozzáteszi, hogy maradj itt velünk és majd megyünk kocsmába, meg csajozni.

:):):)

2009. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Apósom is szokta kérdezni: Na, mikor megyünk már kocsmázni? :)
2009. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is rászóltam anyósra anno, azt mondta szokás

a szomszéd nénire is rászóltam, ő is azt mondta, ezt szokták mondani

elég hülye szokás - ha az!

de anyós tanult! normális kérdéseket tesz fel a babámnak már!

2009. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azért az elgondolkodtató, hogy mennyire "jó" a viszonyotok az anyosotokkal, hogy egy ilyen kis hülyeségen is képesek vagytok veszekedni :-)

Szerintem meg tök édes, amikor így gügyörésznek a babák én is azt szoktam mondani hogy mit panaszkodsz édes fiam, mert tényleg olyan mintha az élet fájdalmait sorolná, olyan édes

2009. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!