Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüksége van egy 10 hónapos...

Szüksége van egy 10 hónapos babának pótlásra?

Figyelt kérdés

A kislányom néhány napja nem hajlandó napközben szopizni. Se reggel se este. Csak is mikor felébred éjjel vagy hajnalban. Tehát csak egyszer egy nap.

Szükség lehet ilyenkor még tápszeres pótlásra?

Szinte mindent eszik bár még nincs foga, de nagyon jól elnyamnyog bármin. Tejtermékeket is adok neki, kivéve tejet.


2009. júl. 19. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha napközben adsz neki joghurtot, és hasonlókat, akkor neki már elég az az egy éjszakai szopi. esetleg csinálhatod azt, hogy tejpéppel keversz össze gyümit neki, és azt adod néha neki. ez nagyjából olyan összetételű, mint a tápszer, de ha gyümivel eszi, neki fel sem fog tűnni.

én mindig így "vágtam át" a gyerkőcöt, mert nem nagyon akarta a tápszert inni:-) így egy ilyen étkezést kapott, és éjszaka félálomban mindig megeszi a tápszert.

már 11 hós, én elhagytam a napközbeni tejpépet, már csak éjszaka kap egyszer egy adag tápszert.

2009. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 1 éves korig fél liter tejalapú élelmiszer kell. Ha minden nap eszik tejterméket + tejpépet + egyszer szopi, akkor szerintem nem kell.

Mindenképp a gyerekorvos véleményét kérném ki ezügyben!

2009. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én nem ismerem a tápszereket, de nem szívesen adnák neki.

Tejpépet sem próbáltam még, de akkor inkább azt adok.

2009. júl. 19. 22:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen. Holnap minden kép felhívom azért a védőnőt. Köszi
2009. júl. 19. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejpép = tápszer + valami még (pl rizs és vanilia)
2009. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja. Látod ennyire nem ismerem.

Én azt hittem a tápszert a doki írja fel.

Tejpépet azt lehet kapni a boltban is. Azt gondoltam hogy az "nasi" (kiegészítés) a tápszeres babáknak.

2009. júl. 19. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen a tejpép is tápszer alapú. Az én babám sem ismeri se a tejpépet se a tápszert és nem is fogja. Ha adsz már neki tejterméket akkor felesleges pótolni, legalábbis én nem adnék neki. Ezt a napi 500 ml meg nem kell olyan vészesen komolyan venni. De én már lassan elkezdeném bevezetni a tejet.
2009. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mára már teljesen elhagyta a szopit. :(

A védőnőt meg nem érem el. Remélem nem lesz gond.

2009. júl. 21. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!