Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért mondják h ne adjunk...

Mért mondják h ne adjunk glutén tartalmu ételeket a babánknak 1 éves kor elött? 8 hos a babám eddig még nem adtam de már szivesen kostoltatnék vele babakakszet.

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert valami nagyokos kitalálta.A legújabb kutatások szerint a liszttartalmú ételeket 17-26 hetes korban be kell vezetni.A neten olvastam a mult héten,Egy csecsemőtáplálással foglalkozó nemzetközi kongresszus anyagában.Nyugodtan adj neki akár rendes kekszet is.
2009. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatsz neki, ha eddig semmilyen allergiája nem volt, és a családban nem tudsz róla, hogy lenne glutén-allergia. próbáld úgy csinálni, hogy abban a néhány napban semmilyen más új ételt vagy italt ne vezess be, mikor kezdesz neki kekszet vagy piskótát adni. azért fontos, ha kiüti esetleg, akkor biztosan tudd, hogy attól volt. ha nincsen gond, utána fokozatosan adhatsz neki többet, aztán jöhetnek később a komolyabb kaják. kifli, kenyér, kalács, stb:-)

Szerintem nyugodtan próbálgasd, 10 hós kora körül már úgyis kinézi a falatot a szádból:-))

2009. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Babakekszek vammak már 6 hós kortól is, meg 8 gós kortól is. Pl HIPP, Milupa Biskott

De szerintem 8 hónapos már kaphat gluténtartalmút is.

2009. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi ugyan külföldön élünk, de itt ilyet nem mondanak. Sőt, ha úgy nézzük, akkor épp az ellenkezőjét javasolják. Amint a baba betölti a hat hónapot el lehet kezdeni a glutén bevezetését fokozatosan, mert elvileg épp az a jó, ha minél hamarabb megismeri a szervezete. Azzal, hogy egy éves koráig blokkolva van teljesen nem hiszem, hogy bármi megelőzhető lenne...

Ettől csak akkor térnek el, ha a közvetlen felmenők között (apa, anya, nagyszülők) van kifejezetten glutén allergiás.

Jah, de azt is mondják, hogy az a legeslegjobb, ha addig vezetjük be a glutént, amíg a baba anyatejet is kap.

2009. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!