Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a babám....

3 és fél hónapos a babám. Hogyan tudom megtanítani vele, hogy egyedül is feltalálja magát?

Figyelt kérdés
Természetesen nem órákig gondoltam, csak pl. amíg eszek és persze végig a látókörében lennék.Sajnos elrontottam az elején, mert azt hittem, az a jó, ha minden pillanatban foglalkozom vele, amikor fent van- amit megszokott és most tanácstalan vagyok.Van játszószönyege és pihenőszéke is, de egyik sem köti le hosszabb ideig.
2009. júl. 19. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt komolyan kérdezed.Egy ilyen pici baba nem tudja magát még szórakoztatni.Majd ha hasrafordul ,felülakkor már rövid időre elszórakozik.
2009. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az az idő, amig a szőnyege vagy a pihenőszék leköti, az max 10 perc? Mert akkor a 3,5 hós babád gyönyörűen elvan magában, ugyanis egy ekkorka kicsi nem fog tovább tudni koncentrálni egyedül valamire, mégha te épp enni szeretnél, akkor sem! Ha már unja a pihenőszéket, tedd át vele egy másik sarokba, onnan mást fog látni és mindjárt érdekesebb lesz, vagy tégy mellé zenélő játékot, annak figyelheti a hangját, vagy kapcsold be a rádiót és énekelhetsz is közben, tetszeni fog neki. Ne várj tőle többet, mint a kora.
2009. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3.5 hós, és akár 1 órát is eljátszik egyedül, úgyhogy nem értem az első hozzászólót! Egyszerűen minden nap mutass neki valamit, ami érdekli, és le is tudná kötni hosszabb ideig. Szóval pl pihenőszék, akassz fölé valamit, és egyre több időre menj tőle távolabb, de beszélj hozzá. Vagy csak ültesd bele, először ülj mellé a földre, hogy lássa, ugyanúgy ott vagy, majd mindig kicsit többet kelj fel, menj odébb, de beszélj hozzá. Ugyanez a játszószőnyeggel, gyakorolni kell :) Persze olyat adj neki, ami látszik, hogy tetszik neki, már elvileg tud nyúkálni, nem? Szóval nagy élmény, ha elég közel vannak a dolgok, és le lehet boxolni, rúgdosni is. Vagy zenélő lógó, először folyton bekapcsolod neki, majd kicsit otthagyod, hogy nézegesse, próbálja elérni. Ha meg már fog, (az enyém most már 80%-osan), akkor rágókák, hadd nyammogjon :) Sok sikert! Ja és énekelhetsz is neki valamit, ami látszólag tetszik neki, mert az majd távolabbról is hallható lesz, és elszórakoztatja. Amikor eszel, ültesd oda megad mellé (a földre pihenőszékben pl.), hogy lássa, te most eszel. Magyarázd el neki. És ne vedd ki rögtön, ha sir, amig csak kicsit próbálkozik, hanem nézz rá, beszélj hozzá. Nekem ezek jöttek be.
2009. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedves 3.válaszoló! Ki fogom próbálni, amit tanácsoltál!

Kicsit furcsálom, hogy a többiek ennyire megdöbbentek a kérdésemen, mert úton-útfélen azt hallom a többi anyukától (pl.baba-mama tornán ), hogy az ennyi idős babák már önállóan is tudnak játszani. Sőt, erre kell szoktatni őket, különben nem lesz egy szabad perce sem az anyukának.Ezért szeretném én is ezt elérni. Ismét hangsúlyozom, hogy nem hagynám egyedül és persze nem órákra.Mivel egyre kevesebbet alszik nappal, valahogy el kell érnem, hogy a házimunka is meglegyen:))

2009. júl. 19. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért megdöbbentő mert minden gyerek más.
2009. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!