Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pozícióban alszik...

Milyen pozícióban alszik szívesebben kisbabátok?

Figyelt kérdés

Az én kicsim legszívesebben hason fekve alszik, így legalább ki tud jönni a bentmaradt büfi etetés után, viszont azt olvastam, hogy ez nagyon veszélyes a bölcsőhalál miatt. MOst akkor háton aludjon - ami elég problémás, mert szegénykém így állandóan kapálódzik, nem tud nyugodtan pihenni - és fuldokoljon a büfitől, vagy aludjon hason és rettegjünk a bölcsőhaláltól?

Minél többet olvasok erről a témáról, annál jobban kétségbe vagyok esve:(


Üdv 3 hós kisfiú anyukája


2009. júl. 19. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a védőnő, h a bölcsőhalál kockázata hason fekvés esetén 51%, míg háton 49%.

Tehát nyugodtan aludhat hason szerintem, csak arra figyelj, h ne legyen a feje alatt párna vagy textilpelenka, nehogy belefúródjon a buksija, és ne kapjon levegőt.

Üdv: Eszti anyukája

2009. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem 2hónapos koráig nem volt légzésfigyelőnk,és külön szobában hason aludt a fiam.aztán a magam megnyugtatására vettem légzésfigyelőt...pár hónapja inkább az oldalán alszik,vagy hason.de ugye ő már intenzíven forog,így oda fordul ahova akar.

amúgy(most megköveznek) nem kell rettegni a bölcsőhaláltól.ugyanis ahhoz olyan körülmények kellenek...túl meleg a szobában,száraz levegő...koraszülött,dohányzás terhesség alatt...

ha hason szeret aludni,hagyd neki,többször nézz be hozzá.

2009. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hetes és többnyire oldalt altatom, aztán éjjel átfordul a hátára,nappal pedig ha elalszik játék közben, hanyatt alszik. Hason nem nagyon szeret.
2009. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi dokink a háton fekvést javasolta, úgy is alszik ált. Most, hogy már tud, néha az oldalára fordul. Amúgy én úgy olvastam, hogy a csecsemők 80%-át bolcsőhalálnál hason találták. (De valóban, sok együttható van. A védőnőm azt mondta, hogy a mi városunkban (50-60e lakos), 10 éve nem fordult elő. De az is igaz, hogy elég egy is, annak, akit érint...)) Az oldalt altatásról pedig úgy tudom, hogy mivel még nagyon gyenge a csontozatuk, deformálódhat a súlyuktól a csípőjük, de mikor már ő helyezkedik, úgy alhat, ahogy akar. Úgyhogy én a dokimra hallgattam. De igazad van, tényleg nem egyszerű a sok jó tanácsból válogatni...
2009. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vigyor akart benne lenni, hanem zárójel.
2009. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kezdettől fogva hason aludt.most hogy már forog meg mászik,igy néha az oldalán alszik,de 90%-ban hason.és ne rettegj,annyira már nem pici,a fejét feltudja emelni.
2009. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb. fele-fele arányban altatom. Mivel az első 2 hónapban velünk aludt az ágyban többször hagytam hason aludni. Mert ha bukik éjjel azt mindig meghallottam. Mostmár külön alszik (3 hónapos), és ha sokáig büfiztetem, és már bukott is, nagy valószínűséggel már nem fog többet bukni (vagy legalább is nem olyan nagyot amibe bele tudna feküdni és ne adj isten belefulladni), akkor simán hasra teszem. De nekem is nehezebben alszik háton, folyton kapálódzik. Hason percek alatt horkol. Mindenesetre ne görcsölj.
2009. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hónapos, nappal mindig hason altatom - nagyon szeret úgy aludni -, éjjel háton alszik, este fáradtan könnyebben el tud így is aludni.
2009. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!