Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt olvasom most, hogy egy...

Itt olvasom most, hogy egy másik anyuka is hipotóniával küzd. Ilyenkor mindenkit elküld a gyerekorvos a neurológiára?

Figyelt kérdés
Kissé ijesztő , hogy a neurológiára kell menni. Ott állítják fel a végleges diagnózist, ha egy baba hipotón?
2009. júl. 19. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A hipotónia okát próbálják meg kideríteni a neurológián. Mármint, hogy nem valami idegrendszeri eltérés áll-e a háttérben. De persze számos más oka is lehet. Nálunk például azért laza a kislányom izomzata mert még a pocakomban elfeküdte az egyik oldalát. A 9 hónap alatt alig-alig mozgott. Úgyhogy most Dévény-tornázunk.A neurológiát nem minden esetben tartja szükségesnek a gyerekorvos (minket sem akart küldeni, de azért én a biztonság kedvéért kértem tőle egy beutalót).
2009. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hipotón a kisfiam. Nekünk Dévény tornával foglalkozó gyógytornászt javasolt a doktornő. El is vittem, de mondta a hölgy, hogy nagyon jól fejlődik, mindent nagykönyv szerint csinál, így hagyná a dolgokat. Ha nem fejlődik rendesen, vigyem vissza. Ennek 3 hónapja. Még mindig normális a fejlődése, annyiban furcsa (bár ez csak nekem), hogy simán simizi a homlokát a talpával. nagyon hajlékony. Most 10 hós, jár már, stabilan egyenesen ül, rendesen mászik.

Nálunk szóba sem került a neurológia, de lehet, hogy pont azért, mert a fejlődésben a hipotóniája nem gátolja (Istennek hála :) )

Üdv: 10 hós baba anyukája

2009. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!