Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan dolgoztátok fel, hogy...

Hogyan dolgoztátok fel, hogy Down kóros babátok született?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 16:46
 1/7 anonim válasza:
100%
Én valszeg teljesen, összetörnék :(, iszonyú csalódott lennék, bár így is az én gyümölcsöm, és megpróbálnám, hogy teljes életet éljen. De legalább ők mindig boldogak :)
2009. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lehet feldolgozni,csak meg kell próbálni vele együtt élni, és maximálisan megadni neki mindent.
2009. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel, az én babára is rá akarták húzni a down kórt, vígasztaljon az, hogy nekem azt mondták, hogy ne örüljek, mert van annál sokkal de sokkal rosszabb is! Nekünk is rendellenességünk van csak még nem tudjuk, hogy pontosan mi az 3 hónapja nem bírják kitalálni!

Valahol azt olvastam, hogy egy downos baba egy nagy ajándék egy családban megtanít önzetlenül szeretni és boldognak lenni. Mellettünk a kórházban volt egy down kórós kislány, intézetbe adta őt a mamája, nagyon megszerettük a férjemmel a kislányt sokat énekeltünk és meséltünk neki is, és ő úgy hálálta meg ahogyan azt egészséges baba nem tudja. Olyan igazán szívből jövő hálás mosolya volt, amit soha nem felejtek el. Az a pici kislány adott nekünk erőt, hogy elfogadjuk ami előttünk áll!

2009. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem az unokatesómnak született Down-szindrómás babája. Ő az első pillanattól azt kérte mindenkitől h őket ne sajnálják, ők így is boldogok. Ők megpróbálják kihozni a maximumot a babából, viszik mindenféle fejlesztésre, Down-os találkozókra. A kisfiú egy csupaszív gyermek, 1 éves múlt és tegnap úgy összepuszilt engem, mint még soha senki, pedig ezalatt az 1 év alatt 3szor találkoztunk csak.

Fel a fejjel, örülni kell h él!

Kitartást és sok erőt kívánok!

Zsu

2009. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy DS kislányt, nagyon értelmes, okos gyerek (azt hiszem, 5 vagy 6 éves), csak a külseje miatt ítélik el, mert ránéznek, és tudják, hogy "más", pedig ha megismernék... :) Meg egy icipici lemaradása van a fejlődésben, pl. nem akkora a szókincse, mint az egészséges 5-6 éveseknek, nem mozog olyan határozottan stb. Egyébként nagyon odafigyelő, rengeteg szeretetet ad, rögtön észreveszi, ha valakinek rossz kedve van, és odamegy megpuszilni meg megölelni :) Egy tündér az a gyerek, nem lehet nem szeretni, és szerintem ez akkor is így lenne, ha én lennék a mamája. Az első hetekben persze biztosan nehéz, de szerintem el lehet fogadni. Annak a kislánynak az anyukája is el tudta fogadni a gyerekét úgy, ahogy van. Gondolom, rengeteg türelem és kitartás kell hozzá, hogy felneveljünk egy downos gyereket, de megéri, mert rengeteget lehet tanulni tőlük, komolyan.
2009. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amióta feltettem ezt a kérdést eltelt néhány hónap és azóta másképp látom az egészet, csak az első nagy ijedtség volt, hogy mihez kezdek én egy downos babával, egy Erdélyi kis városban, ahol a kórházi alkalmazottak sincsenek felkészülve egyáltalán egy ilyen esethez. Persze megoldódott minden, járunk fejlesztésre, úgy kezeljük mint egy átlagos gyereket. Most már 5 hónapos, csodálatos kisbaba, számomra a legügyesebb, jól fejlődik és imádjuk őt.
2009. dec. 6. 07:08
 7/7 anonim ***** válasza:
ŐK A VILÁG LEGARANYOSABB, LEGDRÁGÁBB GYEREKEI!
2010. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!