Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan rosszul érzem magam,...

Olyan rosszul érzem magam, hogy már nem tudok szoptatni! Hogy lenne könnyebb?

Figyelt kérdés

Az elején próbálkoztunk a szopival, de a kisfiamnak nem ment, így feladtuk és fejtem neki. Amúgy sem indult meg rendesen a tejem (5 nap után kezdhettem a szoptatását, inkubátorban volt, hamarabb jött), majd szép lassan elkezdtem apadni. Tejserkentő teákat ittam, csináltam homeopátiás kezelést nem is egyszer, de 2 hetes kora óta folyamatosan több és több pótlásra volt szükség. Fárasztó volt a fejés is, és gyakra időm se volt a fiam mellett. Ráadásul soha sem folyt a tejem, a fejéskor is szó szerint ki kellett facsarnom a tejet! Nem is a mellem állapota bántott, hanem hogy sokszor fájt és azért is kezdtem aggódni, hogy nehogy aztán a nagy nyomkodások miatt valami cisztám vagy ilyenem legyen. 1,5-2 hónap után már csak max 20-30 milit sikerült fejnem naponta. Szóval szép lassan leálltam a fejéssel. Bánt a dolog és bántanak is miatta. A gyerekorvosunk a minap vágta a fejemhez, hogy szoptatni kellene. Mellesleg mikor meglátta, azt hitte, hogy teljesen anyatejes! Amúgy a kisfiam gyönyörű, szép, formás és amúgy semmi baja, szépen fejlődik.

Szeretném, ha végre elmúlna ez a rossz érzés!

Szeretném ha megmondanátok őszintén a véleményeteket erről. Ti a helyemben mit tennétek? Örlődnétek még rajta?

Örülnék, ha őszintén írnátok! Nem fogok megsértődni!

Köszönöm!


2009. júl. 18. 16:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm! Igen, néha bántanak. Mint azt írtam, a gyerekorvosunk szokott a megjegyzéseivel. Én is azon voltam, hogy a kezébe nyomom és rászólok hogy rajta, szoptassa meg!

Az első napokban is a kórházban. A szopi után visszavitték, miután lemérték jött a csecsemős és hozta a fejőm (amit előtte vittem be, hogy fertőtlenítsék, már a kórházban is fejtem), és a kezembe nyomta és mondta: "Tessék kismama fejni"! Mindezt olyan hangsúllyal, hogy elkezdtem bőgni. Majd neki álltam fejni, majd csináltam a szoptatós teát, hogy legyen már végre tejem. Nagyon rossz volt! Mintha direkt csinátam volna, hogy ne legyen elég tejem. Minden vágyam az volt, hogy szoptathassam!

Valamint látom a megvetést néha az emberek szemében. Néha sajnálatot is. Sok minenkinek az az első kérdése, amikor talákozunk, hogy tudom e szoptatni, van e tejcsi....

Anyósom is piszkált az elején. Akárhányszor jött, mindig osztotta az észt. Persze rosszat nem akart, de nem értette meg, hogy nem megy. Vettünk mellbimbóvédőt is, hátha azzal könnyebb neki. A mellbimbóm is olyan szinten kisebezte a babóm, hogy bőgtem a szopi közben. Simán fél órát is rajta lehetett és a mérleg nem mutatott semmit, nem szívott semmit. Ekkor jött a véget nem érő fejés.

De innentől kezdve nem érdekelnek! Szeretem a kisfiam és ez tényleg sokkal többet ér bárminél! :)

Mégegyszer nagyon köszönöm! Már sokkal jobban érzem magam! Nem mondom, hogy már nem bánt, de végre túlteszem magam rajta!

2009. júl. 18. 20:13
 12/20 anonim ***** válasza:
19%
Na, engem most mindenk le fog pontozni de azért írok mert írtad, hogy szeretnétek másikat és hátha tanulsz hibáidból.Ha már így alakult ne bánkódj rajta, csak ne kövesd el a következő gyereknél ugyanazt a hibát. Az okos ember saját hibáiból tanul. Nekem se tudott szopizni és én igen is fejtem a tejet neki, mert tudtam neki sokkal jobb, mintha tápszert kapna. Nem mondom, hogy könnyű volt. Az elején 8-szor fejtem naponta úgy mintha szopna. Már rég átaludta az éjszakát nekem a gyerek, de én még akkor is felkeltem éjjel és fejtem, nehogy elapadjon a tejem. Kitartó munkámnak köszönhetően 13 hónaposan is anyatejet kap reggel meg este. Nem a gyógyszerektől és a tejserkentő teáktól kell várni a csodát hanem igen is tenni kell érte. A tejserkentő olyan mint a zsírégető kapszulák, testedzés nélkül mit sem ér. És nem a cicit félteni holmi nem létező betegségektől. Amúgy a tejtermelés a legjobb védekezés a mellrák ellen úgy, hogy ezt csak bebeszélted magadnak azért, hogy megtud magadnak indokolni miért is nem csinálod a fejést. Nekem nem volt segítségem senkire nem számíthatam még se adtam fel. Remélem majd a ó következőnél te se fogod.
2009. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, hogy írtál. Mint azt írtam, a folyamatos fejés mellett kezdtem apadni! És volt tényleg olyan, hogy a fiam mellett még enni sem volt időm. Majd akkor adtam már fel végleg, amikor már csak nagyon minimális volt. Az nem érdekelt, hogy hogy fog kinézni a mellem, de tényleg féltettem bármi betegségtől, olyan erővel kellett facsarnom! Nem hiszem, hogy jó, ha kidőlök a fiam mellől!

De igazad van, a következőnél sokkal kitartóbb leszek és már így utólag én is okosabb vagyok. És remélem, hogy a következőnél már nem lesznek ilyen problémák és eltudom kezdeni időben a szoptatást, és a cicit fogja előbb megismerni, nem az üveget. Bár anyukám sem tudott egyikőnket sem 2 hétnél tovább szoptatni, én remélem, hogy szerencsésebb leszek! És bizony nem fogok tejserkentő bogyókat sem használni, az tuti! Semmi értelmük!

2009. júl. 18. 21:38
 14/20 A kérdező kommentje:
Ja még annyit! Nem pontozlak le, hisz azt kértem, hogy mindenki őszintén írjon! És ezt is tetted!
2009. júl. 18. 21:40
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne Te érezd magad rosszul! Mint írod, Te nem tudsz szoptatni, de vannak olyanok, akik tudnának, viszont nem akarnak. Érezzék ők rosszul magukat, ha van egyáltalán szívük!
2009. júl. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elöző vagyok és 35 éves f.
2009. júl. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én nem bántásként írtam amit írtam csak tanulás céljából. Jó pap is holtig tanul. Még annyit szeretnék írni, hogy legközelebb már a kórházba legyél bátrabb. Én már a kórházban elkezdtem a fejést. Nem vártam senkire még a sterilizálót is behozattam, és az első perctől fejtem. Pedig császár után nem könnyű.Ismerek olyan tolókocsis anyukát aki szintén nem tudott szoptatni. Kölcsönzött egy elektromos mellszívót és a mai napig feji a tejét.Pedig neki még van egy nagyobb gyermeke akit szintén el kell látni és mozgássérültként minden nehezebb neki. Soha nem adja fel, én belőle merítettem erőt. Minden elismerése az ővé pedig neki is nagyon kevés teje van. Az elején nagyon figyeltem, hogy még véletlenül se hagyak ki egy fejést sem pedig nagyon fáradt voltam. Bűntudatom lett volna ha kimarad egyszer is mert akkor nem mondhattam volna el azt, hogy mindent megtettem a tejtermelésért.De valahol te is érzed, hogy voltak hiányoságaig mert akkor nem írtad volna a kérdést. Amúgy két három év múlva már lényegtelen kérdés lesz a téma akkor akadnak majd más gikszerek amin rághatjuk magunkat.Sok sikert a következő gyerekhez.
2009. júl. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm 35 f !!!


07.51! Nem sértődtem meg! Amúgy már azt is írtam, hogy én a kórházban is fejtem már, a fejőm már a kórházi csomagomban pihent, ha szükség lesz rá! Sajnos nagyon is szükség volt, mivel ugye elvitték tőlem, és nem szoptathattam, de akartam, hogy beinduljon a tejem! De ezen már tényleg nem tudok javítani és tényleg igyekszem a következőnél sokkal okosabb lenni és mindenben kitartóbb!

2009. júl. 19. 18:20
 19/20 anonim ***** válasza:

Éppen elég kitartó voltál :)

Azt is mérlegelni kell, hogy mi a jobb a babának: anyatej egy idegbeteg, állandóan fáradt, kimerült, éhező, apával veszekedő, gyermekével türelmetlen, depressziós anyával, akinek egy perc ideje nincs a babájára, mert ő az egész napját a fejéssel tölti vagy kevesebb anyatej, rövidebb szoptatás, erős tejjel (mert ugye ez anya táplálkozásán múlik) egy kiegyensúlyozott anyával és apával, akik mosolyognak és boldogok, a fejéssel töltött időt pedig játékkal, ringatással stb tölti?!


Nem azt mondom, hogy nem kell fejni, én is fejtem naponta többször, de van egy határ, ami után már nem is a babáról és az anyatejről szól ez az egész, hanem a környezetnek, idiótáknak való megfelelésről!

2009. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Igazad van, másabb már így, az állandó fejés nélül! Ráadásul ugye nem 10-20 perc volt egy-egy fejés, hanem minimum fél óra, de inkább 45-50 perc! 3 óránként evett a babám, persze üvegből sem 5 perc alatt, hanem szép komótosan, fél óra alatt! Szóval alig volt bármire is idő. Ha azt láttam volna, hogy van értelme, akkor bizony nem adom fel!

Mostmár azért más. Persze főleg azért, mert a kisfiam is nyugodtabb, egyszer kel éjjel enni, amúgy szépen alszik, így én is tudok. És bizony lassan magunk mögött hagyjuk a pocifájást is! :)

Csak azért mondom, hogy okosabb leszek majd, mert azért volt miből tanulni. MOndom én, hogy utólag okosabb az ember! :D Első lépésben már tudom, hogy kell mellre tenni egy babát! :) A kórházban senki sem foglalkozott azzal, hogy megy e a dolog! Netről néztem a testtartást meg egyebeket! Majd igyekszem nyugodt maradni és ha úgy látom, hogy nincs elég tejem, akkor sem az idegeskedés jön, meg a tea, meg a bogyók, hanem próbálok inkább azon lenni, hogy az a mennyiség megmaradjon, ami van. Persze ehhez nagyon fontos lesz a normális étkezés is.

Egyszóval másként akarok mindent csinálni! :)

2009. júl. 19. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!