Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan rosszul érzem magam,...

Olyan rosszul érzem magam, hogy már nem tudok szoptatni! Hogy lenne könnyebb?

Figyelt kérdés

Az elején próbálkoztunk a szopival, de a kisfiamnak nem ment, így feladtuk és fejtem neki. Amúgy sem indult meg rendesen a tejem (5 nap után kezdhettem a szoptatását, inkubátorban volt, hamarabb jött), majd szép lassan elkezdtem apadni. Tejserkentő teákat ittam, csináltam homeopátiás kezelést nem is egyszer, de 2 hetes kora óta folyamatosan több és több pótlásra volt szükség. Fárasztó volt a fejés is, és gyakra időm se volt a fiam mellett. Ráadásul soha sem folyt a tejem, a fejéskor is szó szerint ki kellett facsarnom a tejet! Nem is a mellem állapota bántott, hanem hogy sokszor fájt és azért is kezdtem aggódni, hogy nehogy aztán a nagy nyomkodások miatt valami cisztám vagy ilyenem legyen. 1,5-2 hónap után már csak max 20-30 milit sikerült fejnem naponta. Szóval szép lassan leálltam a fejéssel. Bánt a dolog és bántanak is miatta. A gyerekorvosunk a minap vágta a fejemhez, hogy szoptatni kellene. Mellesleg mikor meglátta, azt hitte, hogy teljesen anyatejes! Amúgy a kisfiam gyönyörű, szép, formás és amúgy semmi baja, szépen fejlődik.

Szeretném, ha végre elmúlna ez a rossz érzés!

Szeretném ha megmondanátok őszintén a véleményeteket erről. Ti a helyemben mit tennétek? Örlődnétek még rajta?

Örülnék, ha őszintén írnátok! Nem fogok megsértődni!

Köszönöm!


2009. júl. 18. 16:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy Te mindent megtettél. Te tudod ezt, és nem kell senkinek bizonygatnod! A gyönyörű kisfiúnak a mama kell, a gondoskodása, a szeretete, a tápi nem zárja ki, hogy makkegészséges és boldog legyen! Nyugodj meg, az a legfontosabb.
2009. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne kínozd Magad! Nem a szoptatástól leszel jó anya! Az én fiam 2 és fél évet szopott, és mindenkinek az volt a baja, hogy nem akarom elválasztani. Azért mondom, h ne törődj másokkal. Az a legfontosabb, hogy szereted a kicsit, és mindent megteszel érte. Ha rágódsz, érzi, hogy valami nincs rendben, és ő is nyugtalan lesz. Próbálj ezen túllépni, és pótold máshogy a közelséget :) sok sok öleléssel.
2009. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

akárki akármit mond, tényleg a lehető legtöbbet kihoztad magadból, büszkének kellene lenned magadra, hogy kínlódva is de megpróbáltál mindent. én felnézek az olyan emberekre, akik mindent megmozgatnak azért , hogy meg tudják adni a kicsinyüknek a szükséges dolgokat, és nem azért nem ciciztetik a picit , mert féltik a mellük szépségét.

ne őrlődj, a kicsid szépen fejlődik, nem ő lesz az első tápis baba.

az orvos meg kapja be...

tedd túl magad rajta, előbb utóbb minden baba abbahagyja cicizést, és nem lett volna értelme , hogy valami mellbetegséget szenvedj el, mert 20 ml tejciért kínzod magad.

vigyázz a babádra, és örülj , hogy anyatejci nélkül is milyen husi :)

2009. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne érezd magad rosszul, Te mindent megtettél. Az első babám nekem is koraszülött volt, nem sokáig szopott. Fejtem én is. Öt hetes koráig volt elég a tej. Engem is bántott, de hiába csináltam bármit nem volt több tejem. Nem bánkódtam hanem a fiammal foglalkoztam. A második babám már a szülőszobán sem fogadta el a cicimet. Neki két hétig volt elég a tej. Iszonyatosan bántott, de azt mondtam sajnos ez van. A harmadik babám hét hetes és szopik, aminek nagyon örülök. Szóval ne bánkódj, az én "tápszeres" gyerekeim is gyönyörűek és okosak. Minden jót Nektek és csak a babádnak örülj, vele foglalkozz, senki mással.

2009. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

az én babám 5 hónapos koráig volt hajlandó szopni. utána én fejtem neki 11 hós koráig. szerencsére sok tejem volt. nagyon fárasztó volt. megmondom őszintén, örülök, hogy vége.

tudom, ez más eset, hiszen 11 hónapos koráig gyakorlatilag anyatejes volt a babám (néha kellett neki tápszert adni).


tudom, mit érzel. én nemrég jártam úgy, hogy az egyik gyógyszertárban (Pécs) szerettem volna tápszert kiváltani. az eladó lesújtóan rámnézett és azt mondta, hogy ők nem tartanak tápszert. az volt a tekintetére írva, hogy "mit képzel ez a nő, inkább szoptasson, ne rögtön tápszert adjon". én meg ott álltam leforrázva:((

2009. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne örlődj ezen, nem a szoptatáson múlik az anyaság :) Nekem volt tejem, viszont volt mással bajom, nagyjából tudom mit érzel!


Ami most a legfontosabb: ne hagyd, hogy ez a dolog tönkretegye ezt az időszakot. Ezeket a nagyon szép hónapokat most kell megélned, élvezd a babázást, mert ezt már nem fogod tudni többé visszahozni. Ne gyomorgörccsel teljenek ezek a napok és ne gyomorgörccsel kelljen majd erre visszagondolni.

Olyan gyorsan repül ám az idő :) Ne hagyd hogy ez a dolog tönkrevágja az egészet!!!

2009. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát lányok..... komolyan mondom elbőgtem magam! Olyan aranyosak vagytok! Tényleg próbáltam mindent megtenni, bár néha úgy érzem, kevés volt. Meg hogy éjjel nappal fejnem kellet volna, mert sokan azzal jöttek, hogy ha sokat fejek, vagy többször teszem mellre, akkor több tejem lesz. Sajna nem így volt.

Azt hiszem magam mögött hagyom ezt az egész témát. Remélem a kistesónál már jobb lesz! Ha pedig valaki ezzel bánt, akkor elküldöm szebb helyekre. Nagyon örülök, hogy szépen fejlődik, tényleg ez a lényeg!

Nagyon köszömön Nektek! Minden jót!

2009. júl. 18. 18:09
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt tejem rendesen, már kezdetektől mellé kellett tápit adni, aztán 2,5 hónap után egy csepp sem volt. Engem is nagyon bántott, aztán rájöttem, hogy nem erre kell koncentrálni, hanem a babócára. Aki meg a tápszer miatt elítél, annak add a kezébe, hogy szoptassa meg. Én az anyósomnak nyomtam oda a picit, hogy most azonnal álljon neki! Használt :)

Szóval, nagyon jó anyuka vagy akkor is, ha tápszert kell adni a babádnak! Nem attól szeretsz egy kicsikét, hogy szoptatod.

2009. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

én is unom ezt a cici témát mert nálam se ugy müködött mint a nagykönyvben.

Különbözöek vagyunk és kész én is mindent meg tettem most nem írom le az én történetemet igaz nem észen kívül fejtem az üres cicimet de igen is csináltam . Szopi után mindig fejtem 3 hétig így ment ,majd MÁR NEM ALUDT OLYAN SOKAT A KICSI ÍGY Ó-T TETTEM RÁ SÜRÜN .Nekem 3 óra alatt nem töltödött föl !!! Igaz 6 hónapig szoptattam de mindig potoltam táppal. :(

2009. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szoktak ezzel bántani? :O Ki???
2009. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!