Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet észrevenni, ha...

Mikor lehet észrevenni, ha egy baba nem lát?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Már 1 hónapos koruktól elkezdik figyelni a füléjük hajoló arcot, vagy ha akkor még nem is, pár héttel később már észre lehet venni hogy követi-e a szemével mozgást?
2009. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már a szülészeten megfigyeltem, hogy a sötét szobában ha villanyt gyújtott a gondozó, az alvó lányom szemecskéje még jobban összecsukódott (mintha hunyoritott volna). Vagy ha a napocska a szemébe sütött, szintén reflex-szerűen csukta a szemét.
2009. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Kb. 1 hónapos kortól elkezdik követni a mozgást. Ha mégsem kezdi el a baba, akkor valami gond van. A vak babák passzívak, jóval később kezdenek el forogni, nem nyúlnak tárgyak után (hát persze...:(), tehát nagyon feltűnő, ha nem lát, észre lehet venni. Egy két "lépés" ki is maradhat a fejlődésüknél (pl. mászás, stb.) A vak kisgyerekeknél már megfigyelhető hogy pótcselekvéseket végeznek (ülő (akár álló helyzetben) előre-hátra "hintáznak", forognak a saját tengelyük körül, nyomják a szemüket, kezükkel "repkednek", stb.) Ezek a szokásaik sajnos rögzülnek és nagyobb korukban is csinálják:( Én a kisfiamnak (3 éves) mindíg adok valami elfoglaltásot és olyankor azzal foglalkozik, tehát addig sem végzi a pótcselekvéseket. Ha szólok neki, hogy: "Andriska, ne nyomd a szemed!" vagy "Andriska, ne hintázz!" Akkor abbahagyja, de pár perc múlva megint elkezdi.... Sajnos ez már annyira beléjük rögzült, hogy sokszor észre sem veszik, hogy csinálják. Reméelm nálatok nincs ilyen probléma és nem azért tetted fel ezt a kérdést! Minden jót, jó egészséget a babának! Üdv: Rita
2010. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nincs ilyen probléma, köszönöm!
2010. máj. 18. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajj, de jó! Megnyugodtam:) Minden jót! (14:58-as vagyok)
2010. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!