Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos babatok mit es...

10 honapos babatok mit es mennyit eszik egy nap? Milyen eteleket adtok nekik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

reggel szopi, tízóraira rágcsa(babakeksz, kalács stb), ebédre főzelék, uzsira gyümölcs, vacsora főzelék, 2. vacsora fürdés után szopi

Az változó, hogy mennyit eszik...amennyi jól esik neki. Közben pedig teázik, mióta ilyen meleg van rengeteget iszik.

Általában saját magam főzök neki, ha nincs kedvem időm, akkor üvegeset kap. Mindenfélét eszik már, sokszor már a miénket adom neki, ami olyan.

2009. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én fiam 2 hete kezdte, hogy ordít, ha kanállal közelítek felé. Egyszerűen nem fogad el semmit kanálból, nappal cumisüvegből sem. Így aztán nálunk reggeli félálomban tápszer, kb 170ml, tízórait nem eszik. ebéd fél 12-dél körül, általában velünk együtt. ez változó: főtt zöldségek, sárgarépa, krumpli falatok, patisszon, kis főtt husi, virsli, rántotta ,ilyesmiket váltogatok nála. Uzsonnára gyümit eszik 4-5 körül. nagyjából 2 őszibarack, vagy éppen 1 alma, vagy banán, dinnyéből egy kicsi, szilva, mikor mi van itthon, és mit fogad el jobban. Vacsora 8 körül van, ilyenkor vajas kenyeret vagy májkrémes kenyeret eszik kis felvágottal, sajttal.

Gyümölcslét iszik napközben, 2-3 dl-t. Éjszaka 1-2 között ébred enni, ilyenkor elfogadja a tápszert, kb 220 ml-t eszik meg.

2009. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk reggeli tejbegríz, szendvics, rántotta, tükörtojás, tízórai joghurt, ebéd amit főzök, uzsira egy joghurtot elkeverek 2 evőkanál daráltkeksszel vagy az ebédből valami ismét, vacsi olyasmi mint a reggeli.
2009. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggeli, tápszer kb.200 ml, tízórai valami gyümölcs, joghurt, kalács, keksz... Ebéd főzelék vagy főtt zöldség hússal, hallal, anélkül, azt eszi már nagyjából amit mi, és nagyon sokat, ebédre egy mélytányérra valót megeszik. Uzsonna van mikor kimarad, ha nem akkor gyümölcs. Vacsora kalács, szendvics és lefekvés előtt tápszer. Szerintem elég sokat eszik, de napközben már annyit mozog, hogy muszáj is neki, mert elfogyna ha nem ennyit enne :) :)

2009. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolso elotti valaszolotol kerdeznem, hogy tapszert nem iszik, illetve nem szopik?

Az en kisfiam nagyon keveset eszik, foleg mostanaban. Altalaban 8-9 korul kel, akor tapszert iszik, valtozo hogy mennyit, altalaban 200 ml korul. 4 ora mulva eszik ebedet, fozeleket hussal, hamarabb nem fogad el semmi mast, szoval 10 oraink elmarad. D.u. ujra fozelek altalaban, vagy gyumolcs kekszel, virsli, es vacsora tapszer. Elofordul, hogy ejjel felebred, ha kevesebb tapszert eszik este. 10,3 kilo, 78 cm, alig hizik az utobbi 3-4 honapban. Fogacskank 3 honapja van 2 alol, a tobbi nem tudom, hol marad mar...

2009. júl. 19. 21:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogy vezessek be neki meg 1 evest, szerintetek jol van ez igy, ahogy etetem?
2009. júl. 19. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem egyelőre ne vezess be több étkezést nála. főleg, ha úgy látod, hogy nem kíván több ételt. az, hogy nem hízik, az nem gond önmagában. Lehet ez attól is, hogy egyre többet mozog. gondolom már mászik, feláll, pakol, rakodik, aktívabb, egyre kevesebbet alszik:-) szerintem jól eszik, és a súlya jó, nem kevés, szép fejlett gyerkőc. én nem erőltetném neki a több kaját:-)
2009. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!