Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor vezettétek be...

Hogyan és mikor vezettétek be az esti meseolvasást?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek bolondnak, hogy ilyeneket kérdezek :-), tudom, hogy ki fog alakulni, de azért sokat segítenének a tapasztalatok. Nem a mesemondásra, hanem kimondottan a könyvből való olvasásra gondolok. Hogy alakult az esti rutin? Kislányom 11 hós, fürdetés, masszázs, nyugis játék, majd szopi és alvás. Hova iktassam majd be a mesélést? És tegyem az ágyába? (ha az ölemben van, vagy tépkedi a lapokat vagy lapozgat ő is). Milyen mesékkel kezdtétek. Minden tanács és tipp segít, köszönöm.
2009. júl. 17. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még kicsi hozzá. Olyan 2 évesen vagy kicsit előbb. Amikor majd leteszed aludni, nem fog elaludni és akkor kell olvasni neki. Javaslom vagy röid mesét olvass, ilyen kicsiknek valót, vagy hosszút amin bealszik. Pl. Grimm.

[link]

2009. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A link egy jópofa kis könyv, amiben rövid, gyerekek számára érthető kis mesék vannak.

Töltsd le a pdf-t és ki tudod nyomtatni amit olvasni szeretnél.

9 és 1 éves fiúk anyukája

2009. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban praktikusabb rövid mesét olvasni, de az együtt eltöltött esti nyugodt percek nagyon meghatározóak a kisgyerekeknek.

Én babysitterként egy 3,5 és egy 8 éves lányokra szoktam vigyázni. A nagy mellém ül, a kicsi az ölemben. Igen, lapozgat, meg kell állni a mesében, de kit érdekel, ha ez neki jó? Őszintén! Részemről egy kis türelem, neki nyugodt, harmonikus oercek, amikor egyedül CSAK rájuk figyelek, ŐK vannak a középpontban, nincsenek zajok, mint a tévé, zene, csak mi hárman az ágyban. A mese végén közös ima az őrangyalukhoz, és nem félnek a sötétben. Nyugodtan alszanak el.

Az esti mese az egyik legmeghatározóbb a gyerekeknek! Nem szabad leredukálni 5 percre! Néha tényleg megerőltető amikor este már hullafáradt az ember, és a gyerek nyolcadszorra lapoz vissza ugyanahhoz a képhez, de miből áll annyit mondani, hogy "nem, most nem ott tartunk. Figyelj csak mit mondott a tündér Ancsának?"

Szerintem nem lehet elég korán elkezdeni. Bővül a szókincs, és fejlődik a fantáziája a mesehallgatástól. Azon kívül a kapcsolatotok is mélyülhet az együtt töltött percek alatt.

2009. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Mióta hazajöttünk a kórházból azóta minden este, fürdés, szopi, meseolvasás! Most 7,5 hónapos, és már tudja, hogy szopi után ha beraktam az ágyba akkor jön a mese! Akármilyen fáradt a mesét megvárja, valamikor csak hallgat, de van hogy ő is mondja, gögicsél hozzá!

Már 3.-ik mesekönyvet olvassukk!/Grimm legszebb meséi,Hetvenhét magyar népmese, Mindennapra egy mese/

Ha elalszik és még több oldal van vissza, akkor befejezem és másnap onnan folytatjuk.

Nagyon aranyos amikor elalszik és érzékeli, hogy vége lett a mesének kinyitja a szemét rám mosolyog és alszik tovább!

2009. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok ! De jó nektek ! Az én kis fiam nem hajlandó meghallgatni a meséket ! Leráz annyival hogy " anya hagyd abba ne modjál hülyeségeket " pedig a Teknős és a Nyúl mesét olvastam neki ! Se a mondókák , se a rövid kis versek nem érdeklik ! Csak az autó és építő a menő pedig már 3 és fél éves ! Ja és 2 éves kora óta próbálkozok a mesékkel !
2009. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha már szépen végig halgatja a rövid mesét bucsuzkodásnál, észerfogod venni hogy igényli.Most szopinál énekelhetsz csndesen dudolhatsz.
2009. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor az én kislányom kicsi volt, nem engedte, hogy a konkrét szöveget olvassam, csak a képeket nézegettük, és arról beszélgettünk. most, hogy 4,5 éves, már el sem alszik mese nélkül. megérti őket, sőt, sokszor a mese végén kérdezget dolgokat, megbeszéljük a mese tanulságát..:)11 hónapos még szerintem kicsi hozzá, várj még vele egy kicsit...
2009. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!