Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az oka, hogy a 6 hetes...

Mi az oka, hogy a 6 hetes korunkra csak 1 cm-t nőttünk?

Figyelt kérdés

Olvasom más anyukák írásait, és sokaknál 6-7 hetes korra 4-7 cm-ket nőttek a babák, mi viszont csak egyetlen 1-et.

Viszont több mint 1 kilót híztunk. Nem gond ez a hossz. dolog? Amúgy semmi probléma a babával, sokat eszik, mozog, tartja a kis fejét, stb.


2009. júl. 16. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki mérte? Csak mert náéunk a védőnőnél és a dokinál is bénán mérnek! Itthon mérve meg persze megkapjuk a reális súly, vagy hosszt!

És mennyi idős? És mekkora?

2009. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem mennyivel született (súly, hossz)? És most mekkora? :)
2009. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocs, ezt el is felejtettem megírni.

3900 grammal meg 56 centivel született, vasárnap lesz 8 hetes. 2 hete mérték, akkor volt 4850 gramm, és 57 centi.

2009. júl. 16. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy addig a súlya nőtt inkább, aztán meg megindult a hossza is jobban. Mérd meg te otthon! Nekem inkább ez számít, nem az amit ők mérnek, mert mint azt már írtam, bénán mérnek. Nem igazítják meg rendesen a babákat. Mérd le a feje búbjától a sarkáig úgy, hogy finoman kiegyenesíted a kis lábait is!

Amúgy szerintem nem kell aggódnod! Kisfiam most 5 kilós és 57 centi. Szép formás! Szépen fejlődik és ez a lényeg! :)

2009. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia

kislányom az 1 hónapos vedőnői vizsgálaton 1cm-vel rövidebb volt, mint ahogy született... mivel a kórházban a hajlatokat is belemérik, a férjem látta is. szóval ne aggódj!

2009. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kedden leszünk 8 hetesek és nekünk is azt mondta a védönö hogy 1 cm-t nött csak! Elég furán mérte mert a 62 rugikat már kinötte a kisfiam:)! Mi itthon 61 cm-nak mértük:DD! Irj privit ha gondolod!

2009. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám a kórházi papírok szerint 52 cm-vel született. Az 1 hónapos vizsgálaton 50 cm-nek mérték. Így akkor n is megkérdeztem, hogy hogy is van ez. Az oka, hogy máshogy mérnek. A kórházakban centivel fejbubtól a sarokig vagy egy kicsit még beljebb a talpon és minden hajlatot követnek. A védőnőd pedig vályúban mér, ahol vagy ki tudja húzni a babát vagy nem, illetve a hajlatok "elvesznek".
2009. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Ne busulj semmit, majd 120 eves koraig lesz ideje megnoni. Ugyis csak kb-re lehet megmerni, havonta csak 1szer merjed, mert hanem bezsongsz. Sulyat is csak max hetente 1szer. Ezek nem mennek recept szernot. Egyedi kismanok ezek a kistunderek.
2009. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Annyira azért nem aggódok, csak érdekelt a dolog, meg kiváncsi voltam hogy más hogy van vele. Jó babázást mindenkinek!!!
2009. júl. 22. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!