Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha járatom a légkondi ventillá...

Ha járatom a légkondi ventillátorját, mibe öltöztessem fel az 1 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés

Ha nem kapcsolom be a légkondit, 30 fok van a lakásban. Ha ventillátorra kapcsolok, akkor van egy kis légáramlat, és alacsonyabb lesz a hőmérséklet (kb. 25-26 fok). Hűteni nem akarok, csak a ventillátor megy. A babára közvetlenül nem fúj, de érezhető a levegő mozgás a szobában.

Milyen öltözet az ideális?

Most egy ujjatlan body van rajta és azért a biztonság kedvéért ráadtam egy ujjatlan rugdalózót is, nehogy a légmozgástól megfázzon.

Bocs, hogy hülyeséget kérdezek - de első babás vagyok és tanácstalan! Félek nehogy megfázzon!


2009. júl. 15. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi rövid ujjú bodyban toljuk klíma mellett. Reggel 9-kor már 31 fok volt a lakásban, most kellemes 27 fok. A lamellát felfelé irányítom mindig, gyengére állítom a ventilátort is, így lent alig lehet érzékelni az áramlást. Én jelenleg a lakásban nem koptatok ruhát, így gondolom, megérezném, ha túl hűs áramlatok kavarognának.
2009. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia. body és egy textilpelus, mi így csináljuk és nem volt eddig gond.
2009. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Most vettem észre, hogy azt írtad, 1 hónapos, valamiért 1 évesnek olvastam. Jól teszed, ha adsz rá vékony pamut ruhácskát, de szerintem 2 az túlzás, inkább vékonyabb r.ú. pólócskával a rugi, ami szintén jobb, ha vékony. A legjobb azonban, ha folyamatosan figyeled a kis tarkóját, nem izzad-e. Ha nem izzad, és nem hűvös, akkor pont jó. Sokszor veszélyesebb tud lenni a túlöltöztetés az esetleges izzadás miatt.

2009. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ui, nah közben telefonom is volt, közben nem én lettem az előző, első válaszoló voltam.
2009. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A ventillátor csak a meleg levegőt kavarja, miközben huzatot csinál. De nem hűti le az amúgy 30 fokot. Nem volt még beduzzadva, begyulladva a babád szeme?

Észrevétlenül jól megfázik a füle, az orra, a torka.

Sőt 1 hónapos korban még asztmát is okozhat.

És amikor kiviszed a 40 fokru sétálni, akkor hogy hűtöd s levegőt?

Láttam már olyan anyukát, aki most is felhúzza a babakocsi tetejét, és ráteriti a pelust, nehogy levegőt kapjon a kicsi.

A lányom 16 hónapos és eddig csak a kötelező védőoltáson jártunk a dokinál.

Pontozzatok lefele, mert úgyis csak 82 %-os vagyok.

2009. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az utolsó válaszolónak:

Dehogyis pontozlak le, a véleményedet írtad le.

2009. júl. 15. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!