Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez? Gyümölcs 4...

Hogy is van ez? Gyümölcs 4 vagy 6 hós korban?

Figyelt kérdés
A minap a boltban nézegettem a bébiitalokat, már 4 hónapos kortól adható (őszibarack, alma stb.). Ugyanakkor a neten található hozzátáplálási táblázatokban az áll hogy gyümölcsöt először 6 hónapos korban lehet adni. Most akkor mi az igazság? A bébiital tartalmaz cukrot, tartósítószert, nem egyszerűbb ha én facsarok, vagy turmixolok gyümölcsből itókát? Hozzáteszem hogy ezek az italok egy vagyonba kerülnek. Ha italt lehet adni 4 hónaposan akkor gyümölcsöt mért nem? Nem értem az egészet.
2009. júl. 15. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Ha mindent az alapján csinálnánk, ahogy le van írva... Gyümölcsöt is adhatsz 4 hós kortól, illetve előbb is, almát, őszibarackot, meggyet. Én is inkább kifacsarom a levét ha van friss gyümi, illetve mostanában az őszibarackot pürének adom a lányomnak.
2009. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ha tápszeres adhatod 4 hónapostól a gyümölcsöket.Csak anyatejesnek javasolják a 6 hót.

Bébiitalt én se adok,és van olyan bébiétel amiben van cukor,azt is nézni szoktam.

2009. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A babaitalok nem tartalmaznak semmit,(tartósító,cukor stb.) Azok ellenőrzött alapanyagokból vannak(legalábbis ezt gondoljuk:) )Amit te vennél meg gyümölcsöt 4 hós korába,azzal lehet,hogy probléma lenne,mert 6 hós koruk táján érik meg a kis szervezetük a más kajákra.Szóval a bolti gyümiben lehet vegyszer stb,ami bajt okozhat.De minden baba más.
2009. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4hós kortól adható ételek és italok a tápszeres babákra vonatkoznak, az anyatejesek esetében javasolják a 6hónapos kortól való bevezetést. Az én kislányom anyatejes,de 4hós korától kóstoltatom vele a gyümölcsöt(frisset) mert kevéske volt a tejem. Nem marad le semmiről ha vársz vele 6hós koráig,de ha te úgy döntesz előbb adsz,akkor próbáld meg. A boltban kapható termékekből kivonják az allergizáló anyagokat,ezért lehet adni azokból olyat,amit te nem adhatsz ha otthon csinálsz. Lehet adni gyümölcsöt is,nem csak a levét. Összetumixolod és kanállal neki adod. Én csak egyszer vettem boltit,sütőtökpürét,mert nálunk senki nem eszi meg és csak kóstoltattam vele,a többit én csinálom.Főleg hogy most van sok gyümölcs.
2009. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Babám anyatejes és tápszeres egyaránt (kevés a tejem).
2009. júl. 15. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
az előbbi válaszokat már nem szükséges kiegészítenem, csak arra figyelj még, hogy a bébiételeknél se a ráírt kort nézd, hanem mindig az összetevőket, mert a tudomány folyamatosan fejlődik, változik, a védőnők az aktuális nézetet szokták mondani, de sajnos a bolti bébiételeken régebbi infók vannak (csak egy példa, univer trópusi gyümölcs 4 hós kortól nem adható, jobb lenne másfél éves kor körül csak)
2009. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!