Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság gyorsabban fejlődnek...

Manapság gyorsabban fejlődnek a babák?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert hét hónapos múlt a babám és a hétvégén felállt.

Első baba, tapasztalatom még nincs, de nekem gyorsnak tűnik ez, hiszen még szinte csak most született, olyan kis "nyuszogó" volt még nemrég.

Elújságoltuk a szüleimnek és anyósoméknak a hírt és mindkét család meglepődött, anyukám azt mondja, hogy jó korán felállt, mert mi 9-10 hónaposan kezdtük, sőt, az egyik bátyám 11 hónaposan, igaz, ő kényelmesebben haladt másban is. (Négyen vagyunk egyébként testvérek.) Anyósom is azt mondta, hogy a férjem és a testvére szintén 9 illetve 10 hónaposan állt fel.

Most érdekességképpen rákerestem itt és a legtöbb válaszban azt olvasom, hogy 6-7-8 hónaposan már felállnak a babák, sok anyuka azért tett fel aggódó hangvételű kérdést, mert 9-10 hónaposa még nem áll.


Akkor ez most hogy lehet? Mi annak idején még lassabban fejlődtünk? Vagy csak a férjem és én "lustább" babás családból származunk?


2009. júl. 15. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem fejlődnek gyorsabban. Teljesen átlagos korban állt fel a babád. Bár szerintem azok sincsenek elkésve akik "csak" 9-10 hónaposan állnak fel, ők vagy lustábbak egy kicsit, esetleg inkább másznak. Aztán az is lehet, hogy a nagymamák nem emlékeznek már annyira pontosan mit mikor is csinált a gyerek (teljesen érthető lenne enniy idő után).

Én különben pont az ellenkezőjét tapasztalom, szerintem bizonyos dolgokban inkább lassabban fejlődnek a mai gyerekek, nézzük meg pl. a szobatisztaságot.

2009. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez "babafüggő".Az én kisfiam 2,5 hós kora óta forog minden irányba,és most 3 hósan négykézlábra áll,és hintázik (a dokija szerint lassan elindul),sőt úgy mint a giliszta már kúszik is...De van a baráti körömben olyan baba aki szintén mindent nagyon gyorsan elkezdett csinálni.Aztán lehet,hogy ők például lassabban kezdenek majd el beszélni...de semmire nincsenek törvények.Az egyik baba ilyen a másik olyan.:-)Ha magától csinálja és nincs erőltetve akkor nem gond semmi.Tudja ő,hogy mikor mit tud már megcsinálni... :-)

2009. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Kisfiam " már 9 és fél éves, de ő is 7 hónapos korában állt fel, 11 hónaposan indult el.
2009. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én kislányom 9 hónaposan állt fel először a járókába kapaszkodva.
2009. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!