Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a tápszertől nem...

Lehet, hogy a tápszertől nem tud kakilni 6 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 hetes kora óta anyatej mellé tápszert is kap. 4 hetes koráig nem is volt semmigond, megvolt a napi 4-5 kakis pelus, nem volt hasfájós, nem sírt, csak ha éhes volt. Viszont 4 hetes kora óta először napi 2, most napi 1 kaki van, de azért is meg kell szenvedni, órákon át rángatja a lábait, keservesen sír, ordít, látszik, hogy nyomná ki, de nem jön. Ugyanez a helyzet a pukival. Nagyon nehezen megy neki, és sokat szenved, mire kinyomja. A kakija ráadásul olyan, hogy ha végre sikerül, akkor rögtön két pelusa is tele lenne vele, olyankor mindig fürdetnem kell.

Szerintetek mitől lehet? Egyébként nagyon mohó, sok levegőt nyel és a büfi sem jön mindig. Erre adok neki Espumisant, de úgy látom az sem mindig hat.


2009. júl. 15. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is két hetes korunktól tápszeresek vagyunk. az elején 4-5kaki is volt nekünk, majd beállt a napi 1-re. doki szerint, az sem gond, ha nincs minden nap. Espumizán helyett Infacolt próbáld ki, vagy a szélcsöt tudom neked ajánlani. Nekünk bevált, sokat pukizott töle, és a kaka is egyböl jött:) Az Infacoltól nálunk 10percenként volt puki:) 8hetes kisfiu anyukája
2009. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi infcolról váltottunk, mert nem nagyon éreztük a hatást.
2009. júl. 15. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt a helyzet. Amíg anyatejes volt, napi 4-5 kaki volt. A tápszerre való áttérésnél mi is az infacol segítségével tudtuk elkerülni a hasfájosságot, és beállt napi egy kakira:)

Most 4,5 hós a kislányom, és minden ok!

2009. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljátok meg a Gripe Water vizet, azt 1hónapos kórtol lehet használni, hátha az segit:). 1 voltam
2009. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nem segített semmi "csodaszer". Annyira szenvedett a lányom, hogy mondtam a dokinknak, hogy ezt nem vagyok hajlandó tovább elnézni. Írt fel BEBA HA Start Aktív-ot (bifiduszos), és láss csodát, pár nap alatt rendeződött a dolog! Azóta sincs székelési gond, bár én azóta sem veszem annak a gyártónak a tápszereit, aminek a tápja szorulást okozott anno.

8,5 hónapos a lányom.

2009. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pont ezt a fajta tápszert kapja. Vagyis nincs meg a doboza már, de Beba HA az biztos. Azon agyalok, felhívom a doki nénit, mert tényleg kínlódik szegény, tegnap este 2 órát üvöltött, tegnapelőtt négyet. Nem tudom mit tegyek vele, hogy jó legyen.

Adtam neki mecsek teát (amit a doki tilt), múltkor az szinte "átmosta". Ahogy megitta, rögtön tele lett a pelus. De most mintha az sem segítene.

Nem lenne baj az egy kakis pelussal sem, hogyha nem szenvedne annyira. Már lilul a kis feje, annyira erőlködik és közben keservesen sír. nem bírom hallgatni, tegnap vele sírtam. :(

8-kor szopizott, azóta 3szor kellett bemennem hozzá, mert hallom, hogy kínlódik.

Azt a vizet kipróbálom, köszönöm.

2009. júl. 15. 08:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este még azt is kipróbáltam, hogy ingereltem egy picit a popsiját. Egy ideig tűrte, de aztán....
2009. júl. 15. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!