Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen megy a hozzátáplálás!...

Nehezen megy a hozzátáplálás! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a kislányom. Kb. 1 hónapja kostoltatok vele gyümileveket. Azzal még nincs semmi baj. De 1 hete kostoltatom a gyümülcspüréket és nem igazán akarja elfogadni. Ráadásul 1-2 napja azt csinálja ha adok neki gyümit legyen az csak egy pár kanállal csak, akkor már nem akar inni anyatejet csak 1 óra mulva, vagy akár kihagy egy étkezést is. Még annyit, h. a boltit még talán eszegeti de amit én csinálok az nem smakkol neki. Talán nem olyan pépes? Ja és a doktornő mondta h. mostmár kóstoltassam a babámmal a gyümiket és főziket. Nektek mikor szokta meg az új ízeket?
2009. júl. 11. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen. Úgyhogy ne parázz ezen, és főleg ne erőltesd, mert akkor annál nehezebb. Ha csak tejet akar inni, akkor várj még 1 hónapot, még nem elég érett rá.
2009. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy érett rá, nyugodtan szüneteltesd, szoptasd. De az a trükk is jó ám, hogy a baba előtt eszed a barackot és megkívánja adj neki belőle, az ínyével tudja szopizni... és ha pár napig sikerül, akkor folyt. köv. Én 7 hósan kezdtem, ne aggódj...nem késtek le semmiről.
2009. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónaposan kezdtem a gyümölcslevet,majd 5 hónaposan a gyümölcsöt.Almát,lehetőleg minél édesebbet adjál neki,egy negyed banánnal keverve.Nálunk már elég korán,kb 7 hónapos korára egy teljes cicizést felváltott a gyümölcs.Hála igy 16 hónapos korára megszokta,hogy minden nap egy kaja az gyümölcs.Még sosem volt beteg,még megfázva sem.Szerintem a sok természetes vitamintól.Ő 9 hónapos koráig cicizett.
2009. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor lehet h. pihentetni fogom. Amúgy ha mi eszünk annyira nem érdekli. Mármint nem szokta megkívánni a kaját tőlünk.
2009. júl. 11. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálgass adni neki szép sorban mindent. A szopis babák az édes ízhez vannak szokva, idő nekik míg megszokják a fűszeres, sós ízeket. Nálunk is úgy kezdődött a főzelékezés, hogy csak a sütőtököt volt hajlandó megenni, a krumplit meg úgy, hogy főtt almával összekevertem. Utána kezdett hozzá szokni a többihez. Eleinte szopi után kínáltam pár kanállal, mert előtte türelmetlen volt. Mikor megszokta az ízeket, előbb kanalaztunk, utána szoptattam. Aztán mikor már megevett egy nagy adagot, elhagytuk a szopizást. Kitartás, menni fog nektek is, de ne add fel, neki teszel jót vele, ha megismerteted az új ízekkel, meg hamarabb tudja azt enni, amit ti.
2009. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj neki adni jó édes őszibarackot a krumpli reszelőn lereszelve, vagy almát barackkal, de a krumplireszelőn reszeld, úgy olyan lesz mint a bolti kaja. Az én lányom 4 hós, nekem sem akarta az első héten megenni csak a levét, mert a sajt reszelőn reszeltem, s nem volt elég pépes.

Almát főzzél meg meggyel kis vízben, kis kanlá cukorral, s azt itasd vele, nagyon finom, a lányom naponta 2 dl-is megiszik belőle a nagy melegekben, s jobb mint a tea, valami vitamin abban is van, s új íz.

Ő is szopizik, s szopi után adom neki mindig, mert akkor nem annyira éhes, s van türelme kanalazni, s csak az ölemben ülve hajlandó enni.

2009. júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Új ötlteket adtatok.
2009. júl. 15. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!