Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet gluténtartalmú...

Mikortól lehet gluténtartalmú kajákat adni a babáknak? 1 éves kortól?

Figyelt kérdés
arra vagyok kíváncsi, hogy a szakkönyvek/szakemberek szerint mikor! tehát hogy kinek mit mondott az orvosa, védőnője. köszi.
2009. júl. 10. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én babaszakácskönyvem 9 hónapos kor körül ajánlja bevezetni, persze nem töményen. Egy védőnő írta a könyvet. Persze mindenki mást mond ezzel kapcsolatban is. A Kismama újság egyik utolsó számában éppen arról írtak, hogy jobb hamarabb bevezetni a glutén tartalmú dolgokat éppen az allergia miatt (esetleg hamarabb kiderül vagy ki sem alakul).
2009. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sztem döntse el mindenki maga a beszerzett infók alapján.

Sokan aszt mondját, hogy 1 éves korig várni kell, a védőnőm azt mondta, hogy 10 hós korban kezdjem el a kóstoltatását. A TV2-n a babamagazinban meg azt mondta 1 szaki, hogy fél évesen jó ha elkezdi az ember, mert akkor hamarabb kiderül, ha baj van.


Most akkor sztem én eldöntöm, aztán lesz ami lesz. Én 9 és fél hós korában adtam neki kiflicsücsköt, nem lett baj így most már kenyeret is eszik sonkával, kis reszelt sajttal.

2009. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsesz, aszt=azt :))
2009. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb kutatások szerint 6 hónapos kortól fokozatosan be lehet vezetni. Nekem a védőnőm és a dokim is ezt mondta, plusz ezt is olvastam.
2009. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi.
2009. júl. 10. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:

a gluténtartalmú ételeket 6-8 hónapos kortól nyugodtan be lehet -fokozatosan!- vezetni.

azok a babák, akik hajlamosak az érzékenységre, már 4-6 hónapos kortól kapják orvosi felügyelet mellett (pl. az én fiam).

itt erről van info:

[link]

2009. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hós kortól eszünk kiflit, kenyeret. Nálunk a tejtermékekkel, túróval, joghurtal van a baj apai ágon, valamit meg enni kell, nem csak zöldséget:-)

Ezzel szerencsére nincs bajunk. 8 hós

2009. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is 6-8 hónapos kort olvastam legutóbb, de az a lényeg, hogy még szoptatás mellett, mivel akkor állitólag most a kutatások szerint kevesebben lesznek allergiások :O
2009. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát nekem a védőnőm tök mást mondott. azért kérdeztelek meg benneteket is. a lányom 11 hónapos. ezek szerint elkéstem a glunénnal, mert eddig nem kapott.

most álltunk le a szopival.

hogyan kell fokozatosan bevezetni?

2009. júl. 16. 08:29
 10/11 anonim ***** válasza:

szia! a 18.30-as válaszoló vagyok. mi orvosi ellenőrzés miatt vezettük be (írtam, hogy a fiam hajlamos a lisztérzékenységre, ezért.

szóval először fél babakekszet kapott, majd emeltük az adagot 1 egészre (ez kb. 2 hét alatt). aztán mi gluténtartalmú tejpépet kezdtünk használni- 1 adag naponta, vagy 1 üveg tésztás bébiétel. ez is ment egy darabig. összesen 3 hónap után már nincs mennyiségi korlátozás. bármennyit ehet.

szóval kb. így néz ki a fokozatosság.

2009. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!