Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pici lányom pár napja igen...

A pici lányom pár napja igen keményet kakil. Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Voltam vele orvosnál is,adott neki enyhe hashajtót,de nem nagyon használ neki.Már kipróbáltam mindent amit csak mondtak vagy tudtam.Köménymagos tea,kamilla tea cukrosan és anélkül.Anyukám mondta próbáljam meg egy kicsit hőmérőzni,de azt meg nem igazán merem,mert félek hogy megsértem.Most múlt négy hónapos csak anyatejet kap.
2009. júl. 10. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor nekünk volt ilyen problémánk, én próbáltam olyanokat enni, amik hajtanak kicsit, pl. sütőtök, szilva mindenféle formában. Rengeteg minden átmegy az anyatejen keresztül a babába...
2009. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elso válaszadónak.Még csak annyit tennék hozzá,hogy probálj meg vissza emlékezni mit ettél az elmúlt napokban és kerulni vagy kevesebbett enni azt!
2009. júl. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor az én babámnak volt ilyen problémája, én egy kicsit tornáztattam (a térdét párszor finoman a mellkasára nyomtam, aztán kinyújtottam), és masszíroztam a hasát (az óramutató járásának irányában). Ha jártok vele babamasszázsra, ott külön tanítják a has masszírozását, ami serkenti az emésztést és a lenyelt buborékok eltávozását is segíti (pl. a nap-hold masszázsfogás vagy az "I Love You" mozdulatsor). A masszírozás egy kicsit beindítja a bélmozgást, és attól könnyebben tud kakilni. Nálunk bejött.

És később, ha már hozzátáplálsz gyümölccsel, akkor óvatosan a banánnal, és adj neki inkább őszibarackot, az egy kicsit hajt.

2009. júl. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hőmérőzd meg,nem sérted meg.Jól kend be a hőmérő végét popsikrémmel.
2009. júl. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekünk is a tornáztatás segített,de volt hogy lázmérőztem óvatosan mert márnem bírtam nézni ahogy szenved .végső megoldásnak meg ott van még a glicerines kup ami székletlazító,vény nélküli.
2009. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Remélem minél hamarabb sikerül neki.Én megteszek mindent,hogy ne szenvedjen.Még egyszer köszi!
2009. júl. 10. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!