Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki este tejpépet?

Adhatok neki este tejpépet?

Figyelt kérdés
4 hós babám anyatejes,tápszeres..Napok óta nem kell neki a tápszer,sem az anyatej.Kanállal viszonylag szépen eszik.
2009. júl. 7. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És a Sinlacot próbáltad?Én azzal kezdtem mikor ilyen pici volt.
2009. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Jó a tejpép, de hamar megéhezik tőle.

Miért kell a tápszer? Nem elég a tejed? Miért nem elég? 4 hós babának csak az anyatej kell, semmi más, esetleg víz ebben a nagy melegben. Eröltetned kellene hogy több tejed legyen a gyermek érdekében és Neked is kényelmesebb lenne még 3 hónapig minimum. A gyermek jelzi ha éhes, ha nem kell az anyatej, lehet a menses miatt, de ebben a melegben, lehet éjjel enne kicsit többet.

2009. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már újszülött korától kell pótlás,pedig elhiheted mindent megteszek,hogy több tejem legyen...de ez nem sikerül :( az előző babám 3 éves korig tudtam szoptatni..akkor volt elég tejem,sőt még adtam is le.A Sinalacot még nem próbáltam.
2009. júl. 7. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Előző válaszolónak: biztos megpróbált mindent, hogy legyen teje, de ha figyelmesen elolvasod a kérdést és nem egyből neki ugrasz, olvashatod, hogy az anyatej sem kell neki. Nem erre irányul a kérdés. Mindenki tudja aki ide jár, hogy a szopi a legjobb a babának, és van aki ha meggebed, akkor sem tudja neki biztosítani.

Szóval: nálunk a tejpép volt az első amivel egy étkezést kiváltottunk. Nagyon fellélegeztem, mert a tejem már rég nem volt elég, de a péppel jóllakott vacsira és nem kellett éjszakánként 2x felkelni hozzá. Mindenképpen hipoallergént próbálj, a Milupa HA rizspépje nagyon finom, 1-2 doboz után akár a vaníliásat is kipróbálhatod.

DE!

Mindenképpen hívd fel legalább a védőnődet, hogy mit szól hozzá, mert 2 hónapja itt most az a "trendi" a rendelőben, hogy nem szabad adni, mert tele van szénhidráttal. Pár hónapja még semmi probléma nem volt vele, biztos azóta elolvastak néhány (ál)tudományos cikket :)

2009. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adjál neki, ne félj nem lesz semi baja tőle. Ha lehet akkor azért a tápszert is próbálgasd.

sok sikert kívánok

2009. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A 2 vagyok... nem akarok itt vitafórumot nyitni, de miért gondolod, hogy nekiugrottam? Nem ismerem a kérdés íróját, nem vagyunk barinők, feltett egy kérdést és én válaszoltam. Neked nem dolgod engem minősíteni, Te csak a kérdésre fókuszálj. HA majd a kérdezőt megbántom, de ugye nem azért vagyunk itt, akkor ő majd jelzi, hiszen nem "értelmileg visszamaradottak gyülekezete" és nem vagy a gyámja. HA így nézzük az is sértő lehet amit Te írtál.

Pontosan elolvastam a kérdést, és mivel nem szimbióták vagyunk, különböző válaszokat adunk. Aki feltesz ide egy kérdést, fel van készülve, hogy nem csupa bólogató, helyeslő választ kap, ezért is kérdez. Szerintem semmi rosszat nem írtam. De köszönöm hogy minősítettél annak ellenére, hogy én el tudom dönteni mit csináljak a gyermekeimmel és még egy kérdést nem írtam fel ide. Ez nem azt jelenti, hogy tökéletes vagyok, csak bízom az ösztöneimben, melyek azt súgják, hogy az emlősök szoptassanak...

2009. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan adhatsz neki tejpépet :) Nagyon szeretni fogja. Én is ado már a 3 és fél hónaposnak a vaníliásat meg a banánosat is, mert kevés a tejem estére, és nem volt türelme már a szoptatáshoz. Ő az a fajta gyerek, aki örökmozgó, egyszerűen nem köti le a szoptatás már esténként csak harcoltam vele. Lehet, hogy lett volna elég tejem, de egyszerűen elégedetlen volt. Gondoltam, hát tápszert már nem akarok, éhen viszont nem maradhat, mint a legtöbb emlős, akit szoptatnak, így hát maradt a tejpép ;-)
2009. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mint a legtöbb emlős, akit nem szoptatnak*
2009. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

persze, hogy adhatsz, 4 hónapos kortól adható, nyugodtan

de tényleg a tápszert is próbáld, esetleg válts, hátha...

MÁSODIK VÁLASZOLÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, jajjj, hagyjuk már ezt :)))))

nem tudom, esetleg bepálinkáztál, vagy mi?!

2009. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan add mi is úgy vagyunk mint a kettővel előttem válaszoló, estére már kevés a tejci és nem akartam már tápszert bevezetni majd 4 hósan így pépet kap, mindet szereti
2009. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!