Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vészeljünk át egy...

Hogyan vészeljünk át egy esküvőt, egy féléves babával?

Figyelt kérdés

Kedves Gyakorló Anyukák!


Pár hét múlva esküvőre vagyunk hivatalosak a féléves kislányunkkal (a család is jelen lesz). Kíváncsi volnék hogy lehet lebonyolítani egy ilyen napot, egy ennyi idős babával, akinek ugye a vízszintesen "fetrengés" a napi programja átlagos esteben.


Lesz szállásunk a közelben, de jelen szeretnénk lenni a szertartásokon és a vacsorán is. Fektetés után pedig Anyukám vigyázna a babára. De mivel még 2X ébred éjszaka szopizni, nem olyan egyszerű a dolog.


A babakocsiban nem sokáig ücsörög el, de kézről-kézre sem adogathatjuk órákon keresztül. A legjobb az lenne persze ha lefekhetne a földre, de ezt egy lagzivacsorán elég nehézkes kivitelezni.


Várok minden tippet, javaslatot, ötletet!


Köszönöm!


2009. júl. 7. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyetek utazoágyat vagy járokát,abba le tudod fektetni és (nem tudom)forog-e,vagy mászik az arra is jo és igy el tud nézelödni nem kell kézbenlennie!
2009. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy lagzit hogy tud egy ilyen pici gyerkőc átvészelni!

Ott ugye sokan vannak, zsivaj van, hangos zene van, szerintem nem, hogy nem élvezné, de nem is nagyon fogja tudni elviselni sem.

Szerintem.

Mi jövő hónapban megyünk esküvőre, de a nagyszülőkre hagyom addig itthon a manót, mert nem hiszem, hogy ezt a nagy felhajtást elbírná maga körül.

Főleg, ha belegondolok, hogy mindenki tapizni akarná, holott alig ismerem a meghívottakat... brrrrr...


Nem tudod valakire rábízni addig (délután és kora estére)?

Anyósra, vagy valakire?

Aztán a szálláson meg már édesanyáddal lehetne, aztán meg veletek...

2009. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szegénykék! Hát, sajnos én nem tudok jobb tippet adni annál, mint, hogy a szertartásra egyáltalán ne vigyétek el. Persze lehet, hogy nyugisan végig ülné, de lehet, hogy nyűglődne, vagy éppen jókedvében sikongatna. Akármilyen aranyos is egy kisbaba, a többi vendéget biztosan zavarná (volt benne nekem is részem), ráadásul nektek is kínos volna, ti sem éreznétek jól magatokat. Esetleg, amelyikőtök (mármint a férjed vagy te) jobban szeretne a szertartáson részt venni, az menjen el, a másikótok vigyázzon a kicsire kint. A vacsi is guzmis, tehát mindenképp felügyeletet kéne megoldani. Szopizás helyett pedig kivételesen nem kaphatná éjjel cumisüvegből a tejecskét? Vagy abból nem fogadná el? Mert ha elfogadná, akkor semmi probléma nem volna, a mama biztosan jól elboldogul majd vele. Gondolkozzatok el szerintem, megéri-e a kicsit is és magatokat is kitenni a "nyűglődésnek". Érezzétek jól magatokat! 7 hónapos kislány anyukája
2009. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az egész lagzit kéne átvészelnie, csak a szertartást és a vacsit, te..:)

Nem értem, miért gondoljátok, hogy ekkora nyűg a kisgyerek egy esküvőn...


Vigyetek babakocsit, legyen meg a fullos felszerelés: pl. csereruha, pelus, popsitörlő, étel-ital, ha nem csak szopizik, stb, ezeket te tudod. A gyereket nem fogják összatapizni, mert nem mindenkinek akkora élmény egy kisbaba, talán páran fognak jobban rajtatok lógni, de a többség pár kedves szó után úgyis békén hagy. Ha tudtok, szerezzetek egy járókát, vagy utazóágyat, oda beteheted, ha úgy érzed, itt az ideje. Ha meg a család ott lesz, az sem baj, ha kézről kézre jár a családon belül, senkinek nem lesz baja tőle.:) A vacsi után, mikor kezdődik a buli, már úgysem lesztek ott a babával, a későbbieket meg már megbeszélted anyukáddal.

Egyébként a babádat te ismered, te tudod, mennyire viseli, ha nem csak magatokban vagytok otthon. (Társaság van, vagy épp kimozdultok.) Próbálj meg a jelzéseire figyelni, biztos hamarabb fog elfáradni. Ha meg a szertartáson sír és mást zavar, az így járt, egyébként sem másokról, hanem az ifjú párról szól az a nap, ők meg majd megmosolyognak, hogy "na, ránk is ez vár..:) "

2009. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem mosolyogtam az enyémen, amikor a párom unokatesója elhozta a pici babáját, és ő ordítani kezdett, amíg az anyakönyvvezető beszélt, pedig olyan szépen indult...


Eléggé hazavágta az egész hangulatot, ráadásul a videón semmit nem hallani, mert úgy sírt az a szegény pici.

Persze ők hülyék voltak, és nemhogy fogták volna, és kivitték, hanem próbálták csitítgatni, meg dumáltak neki.

Így még szuperebb volt, mert mindenki fészkelődni kezdett, meg köhögni, meg dumálni.


Hát szerintem nem odavaló egy ilyen pici baba.

Én majdnem bőgtem, mert annyira tönkretette a szertartás varázsát.


Alapjáraton nem vagyok egy hisztis p..csa, de ott, és akkor tényleg az ifjú párról kell szólnia annak a pár percnek, és nem egy síró babáról!


Ja, és a lagzinkon a vacsora alatt is folyamatosan szólt a zene...


Persze tényleg TE ismered a babád, TE tudod, hogy milyen a tűrésküszöbe.

Lehet, hogy a tiéd egy földre szállt angyal lesz, és csodájára jár a világ.


Azt mondjuk nem tudom elképzelni, hogy akár utazóágyat, akár babakocsit egy étterembe be tudnátok vinni...

Nem igazán életszerű.


Az én babóm az első öt perc után úgy elunná magát, hogy haza vágná az egész szertartást egy pillanat alatt.

A vacsorába, és lagziba bele sem gondolok... :-)

2009. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kellemetlen...


Én a sajátomon mosolyogtam, pedig az én unokatesóm is elhozta a babáját és volt annyira intelligens, hogy kivitték a templomból, mikor nyafizni kezdett.

Mi meg voltunk annyira intelligensek, hogy foglaltunk nekik egy szobát az étteremtől 50 m-re és bármikor el tudtak vonulni.

Nyilván szerencsénk volt.

Nálunk simán befért a babakocsi, utazóágyra nem volt szükség, és zene nálunk is szólt, halkan.


És mi is voltunk immár 2 gyerekkel (2,5 éves és 8 hónapos) lagziban, hidd el, meg lehet oldani. Ahogy most rugalmasan kell kezelni a dolgokat (pl otthon sem biztos, hogy nyugodtan meg tudsz enni egy tányér ételt), ott sem lesz másképp. Lehet, hogy nem tudod végighallgatni a szertartást, lehet, hogy lemaradsz a vacsora feléről, de az is lehet, hogy tök jól sül el: Valaki átveszi a kicsit és te végre(!) megehetsz egy tányér levest nyugiban.:)

2009. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!