Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rászoktattam teljesen a...

Rászoktattam teljesen a picimet a cumira? Nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Nem tudok mit tenni kell neki. 6 hós és egy tündér nyugott, vigyorgós, barátságos kiskrapek. Imádom! Többen mondták már, hogy bizony-bizony a cumit el kellene vegyem tőle, mert nem fogom tudni leszoktatni. Már a kórházba a 2. napon kis nyugtalan volt megkapta és mint ha elvágták volna. Mondta is a csecsemős nővér, hogy erős a szopóreflexe ezért is kell neki a cumi. Nincs az, hogy folyton a szájába van, mert most épp abba a szakaszba van, hogy mindig mindent bekap. Szépen eljátszik egyedül is ott van mellette a cumi ha kell beveszi, ha kell kiköpi. Nem én tömködöm a szájába. Az is tény, hogy utál még mindig öltözködni, de ha berakom a cumit még azt is eltűri. Szóval? Nálatok is így van? Vagy ezt én szúrtam el?
2009. júl. 7. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem kellett, az ujját szopja. Jobban örültem volna, ha cumizna, mert erről sokkal nehezebb leszoktatni. Sokat vagyunk kint, kutyáink is vannak, nem győzöm mosni a kezét. Így is rengetek koszt lenyal az ujjáról. Szerintem napközben tedd el a keze ügyéből, ha feltalálja magát mással is. De ha nyűgös, álmos, add oda neki. Ha nincs állandóan a szájában, nem lesz baj!
2009. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

nálunk sajnos ritkán fogadja csak el a cumit a lányom, pedig jó lenne, mert hasfájós és a szopizás beindítja a bélműködést, így kevésbé fájna neki...

én azt mondom, ha nem lenne cumija, megtalálná az ujjacskáját, és azt nem tudod tőle elvenni... bérma keresztapám a mai napig szopja az ujját álmában, pedig 40 felett van...

2009. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam is cumizik pici kora ota,de O csak alvaskor,meg amikor nyugos napjai vannak akkor odaadom es ha kell beteszi a szajaba.Es mi is utalunk oltozkodni de cumival mar jobb a helyzet:)Probalom minnel kevesebbet oda adni neki,csak alvasra.Szerintem te is probald.Minden jot
2009. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam ha az ujját szopizza a baba sokkal jobb, mert amint elkezd mászni azt ugye már nem tudja szopizni viszont a cumit igen! Egyébként az enyém is szopizza az ujját, de úgy, hogy a cumi a szájában van, vagy ha nincs cumi akkor az egész öklét próbálja a szájába betuszkolni. :))
2009. júl. 7. 08:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7hós és cumizik. Eszembe se jutott, hogy ez baj lenne Ott van körültte a cumi napközben. Ha kell neki eléri, este meg azzal alszik el. Szerintem még ráér leszokni róla.
2009. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jobb egy cumi, amit kb. kétéves korában majd el tudsz "venni" tőle, mint egy kisujj, amit majd még ötévesen is szopizik (tapasztalat, unokatesóm nagy ujjszopó volt, mi meg nagy cumisok, de mi "győztünk":))).

Mi csak az alváshoz használjuk és csak addig, amig meg nem nyugszik...álmában kiköpi, sőt, nem is keresi mindig éjszaka. 11 hónapos a kisfiam, napközben nem adom neki oda csak úgy, a játékokkal elfoglalja magát.

Próbáld meg az alvásához bekorlátozni a cumit, vagy azokra az időszakokra, amikor nagyon nyűgös.Egyébként meg nem szúrtad el, mert itt mindenki adhat Neked tanácsot, úgyis Neked kell megtalálnod a legmegfelelőbb módszert, azt meg csak Te tudod.

2009. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!