Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet szoktatni a babát az...

Le lehet szoktatni a babát az éjjeli felkelésről?

Figyelt kérdés
Tudom, már uncsi némelyeknek a kérdés, és igazából már egész megszoktam a hét hónap alatt, de azért jó volna egy éjszakát átaludni végre. :) Szóval a kislányom legalább egyszer (ritkán kétszer) felkel, és eszik. Tápis baba. Vacsira 20 óra körül 210-240 g-ot megeszik (előtte 18 óra körül is eszik kb. 60-at vagy tejpépet), így tele pocival jól el is alszik. Néha magam se hiszem el, hogy azért ébred fel, mert éhes, de a víztől inkább felélénkült, mikor azt próbáltam, viszont ha tápit kap, akkor visszaalszik. De a dokinéni azt mondja, az éjszaka nem kajálásra való. Akkor most mit csináljak? Abban reménykedem, hogy magától leszokik. Lehetséges ez?
2009. júl. 6. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom is 7 hónapos. Néhány napja, ha ébred éjjel, én meleg bébiteával kínálom meg tápi helyett, és abba ugyanúgy belealszik mint a tápba. A víztől az enyém undorodik, ha hozzáér a szájához, azonnal felébred álmából is.. :((( És örülök, h a teát megissza, mert nagy súlyú, és rettegek, hogy elhízik a táptól, pedig napi 5-600 ml-nél többet nem fogyaszt belőle, és mégis félek.


Így marad az éjjeli tea. :)

2009. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, mi szopisok vagyunk, de 8 hónapos múlt a babám, s most kezdünk éjszaka csak 2X szopizni, amitől én már boldog vagyok!

Szóval, csak azt akartam mondani, hogy hagyd rá! Ráadásul most fog jönni a szeparációs félelem időszaka, ami, mint minden, mindenkinél más, de a jellemzője, hogy akkor is kellesz, ha nem éhes, csak fél, hogy nem vagy! Plusz a fogak!

Az egy etetés/ éjszaka, akár tápszer, akár víz (főleg, ebben a melegben!), akár tea, akár tejcsi, nagyon jó (nem sok és nem is kevés!)

Mindig lesznek olyanok, akiknek egyszer sem kell, hogy felkeljenek, s lesznek olyanok is, akik jóval többször.

Ha úgy érzed, hogy a babád jogosan sír fel (s miért nem így tenne, akár csak azért, hogy magadhoz öleld), akkor el kell fogadnod. Aztán lesznek napok így, s lesznek napok nem "így". :)))

Aztán lesznek napok, amikor azért leszel ébren, hogy halld, hogy hazajött- e buliból :))

Minden jót és örömöt!

8 hós kisfiú mamija

2009. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hónapos koráig szopott, aztán áttértünk a tápira és azóta nem adok neki éjjel enni. Este kap vacsit, aztán legközelebb reggel. Szerintem a tied sem azért kel fel, mert éhes és ha hamarosan nem szoktatod le róla, akkor nagyon sokáig fel fog még kelni. Én vizet sem adok neki, ha felébred éjjel, mert mi lesz később? megszokja, hogy ha felébred rögtön a szájában a cumisüveg, aztán amikor már szobatiszta akkor meg hordhatod éjjel pisilni. Én csak visszarakom a szájába a cumit, nem is beszélek hozzá csak megsímogatom, ha nagyon nem akar visszaaludni akkor magunk közé veszem. ha arra ébred fel, hogy éhes azt úgyis észreveszem, mert nem alszik el, de ez olyan 5-7 között szokott lenni, attól függ, mikor alszik el este. legyél határozott és nincs evés, ivás éjjel. lesz pár nehéz éjszakád, de aztán megszokja. arra meg ne is számíts, hogy végigalszol egy éjszakát! Majd ha 2 napos osztálykirándulásra megy! :)
2009. júl. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kisfiam 8 hónapos, és még egy éjszakát sem aludt végig, sőt volt hogy egy éjszaka 10x kelt fel, már a végkimerülés szélén álltunk a férjemmel amikor a gyerekorvos javasolt egy könyvet. Csoda történt, 1 hete alkalmazom a benne leírtakat és a fiam 1 hete átalussza az éjszakát. Anette Kast-Zahn és Dr. Hartmut Morgenroth : Minden gyerek megtanul aludni! Szkeptikus voltam nagyon de mégis bevált. Olvasd el, gondold végig mi jellemző ebből a babádra és ennek megfelelően használd. Mi például az éjszakai teáztatással rontottuk el, ha felébredt mindíg azzal nyugtattuk meg. Sok sikert:)

2009. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a meleg teát, és beszerzem a könyvet is. Minden jót nektek!!!
2009. júl. 7. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!