Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a nagyon anyás...

Meddig tart ez a nagyon anyás korszak?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos, kb. 1-2 hónapja nagyon anyás, állandóan engem akar, holott korábban nem volt sokat kézben, nem hurcoltam állandóan. Így nagyon nehéz mellette bármit is csinálni, vagy pl. mikor sétálunk nem egyszer felkönyörgi magát a karomba, ami ugye megint csak nehéz (csak akkor veszem fel, ha nagyon sír). Meddig tarthat ez a korszak? (Egyébként anyatejes baba, még most is szopizik, nem tudom, ez számíthat-e?)
2009. júl. 6. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam is 11honapos es anyas de iszonyat.Ha nem lat ordit,ne adj Isten ha valaki fel meri venni mar nyujtozzik utanam es sir!meg wc-re is viszem magammal,ha nem akarom h nagyon sirjon.Bocsi nem tudok valaszolni a kerdesedre mivel engem is erdekel h meddig tart de remelem nem tul sokaig mert nehez a kis segge:D KITARTAS
2009. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) akkor nem vagyok egyedül. Egyébként én is viszem magammal wc-re meg zuhanyozni... Remélem, leszokik róla(m) egy ici-picit:)
2009. júl. 6. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a gyerekek 2 éves koráig, de akár 3 éves korig is elhúzódhat. Szeparációs szorongás, az én lányomnál 10 hósan volt és olyan 1 éves kora körül kicsit elmúlt, de most 17 hónaposan borzasztóan anyás. Még wc-re sem tudok elmenni, mert dübörög az ajtón és sír nagyon keservesen. Nem fürdetheti, altathatja senki más rajtam kívül. Eset 5 után pedig csak én, senki más. Fél, hogy elveszít. Bizonygatni kell számára, hogy mindig ott leszel, rád mindig számíthat. Bizonyítsd, hogy imádod, szereted. Ha akarja vedd fel, vedd fel, de ne rögtön, kicsit guggolj le hozzá és magyarázd el neki, hogy van két picike lába, anyának pedig nehéz őt cipelni.... Nagyon értelmesek a kicsik, csak meg kell találni a hangsúlyt.

Biztos számít a szopi is, az én kislányom 16 hónapos koráig cicizett, de ő maga választotta el magát, egyszerre csak nem kérte, csak simogatta, szeretgette, nem szopizott.

Te vagy számára a biztos pont és fél, hogy egyszer csak nem leszel. Ezt majd kinövi, sajnos ellene sokat nem tehetsz, csak annyit, hogy megérted és szereted nagyon. :)

2009. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves kérdezö az én kisfiam 18hónapos múlt és még a mai napig rettenetes anyás!Bent van velem a fürdöben,a wc-n stb...Most ott tartunk hogy a nagymamikkal sem igazán köti le magát de néha néha sikerül meglógnom!:-D

Szegényem most beteg,nagyon lázas ugyhogy ma szinte egésznap az ölemben vigasztaltam.:-( Annyira rossz így látni!

Minden jót Nektek!

2009. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
22 hós kiscsajszim extrém mértékben anyás, altatni még az apja eltudja, de enni pl. rendesen csak velem. Valóban így van, 10-11 hós kortól 'hullámokban' tör rájuk ez a szorongás, kislányom most kb 2 hónapja megint csúcson van...
2009. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a fiam már 15 honapos, de egyre inkább anyás. Mikor kuszni kezdett és jott utánam még a WC&-re is 7 honaposan, azt hittem, ennyi lesz. De most állandoan jon, puszilgat, olelget (ma jol meg is néztek minket az orvosi rendeloben egy ilyen spontán olelésnél), ha leulok, belefészkeli magát az olembe...és persze hurcoltatná magát, de azt nem akarom, inkább játszok vele picit, elterelem a figyelmét, aztán teszem tovább a dolgom.

4 hos korátol nem szopizik, nem hiszem hogy ettol fugg a ragaszkodás.

2009. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hósan kezdte, szörnyen anyás volt, semmit nem tudtam mellette csinálni, mert 1,5 méter már nagy távolság volt, ordított, ha ennél messzebbre mentem. 13 hónaposan egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem lóg rajtam, mással is elvan és már nem folyton engem les. Remélem, nálatok is hamar elmúlik. Kitartás!
2009. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. júl. 7. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!