Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg vele a...

Hogy szerettessem meg vele a fürdést?

Figyelt kérdés
ISzonyatosan ordit, a fél szobát már behordtuk, épp hogy beleállitom gyorsan megmosdatom, kb 1 perc az egész. 17 hós, próbáltam kis és nagy vizben is. szóval mindent kipróbáltam. csak ordit és ordit már ha mondom neki hogy megyünk fürdeni akkor is.
2009. júl. 5. 08:05
 1/6 A kérdező kommentje:
A hajmosásról ne is beszéljünk...kb 1 hete van ez, előtte szerette.
2009. júl. 5. 08:06
 2/6 anonim ***** válasza:
NE fürdesd egy ideig, csak nedves szivaccsal vagy pelenkával törölgesd le - nem lesz semmi baja, ha nem fürdik és igy a rossz érzéseket is elfeljti idövel.
2009. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igy van, mint mikor a kajákkal ismerkedett vagy épp nem akart hirtelen főzit enni mert kicsit csömört kapott tőle. Vagyis tényleg tarts min két nap szünetet, meg se emlitsd neki a fürdést! Ha szivaccsal lemodod, azt se a fürdőben csináld, nehogy azt képzelje, hogy becsapod és mègis fürdés lesz. Aztán kérdezd meg, van e kedve veled vagy apával együtt fürdeni a nagykádban, hátha kedvet kap. Tussal próbáltad már? Mond neki hogy ott egyedül is moshatja magát ha kedve van, persze te is ott leszel, de szappanozhatja magát kedvére.
2009. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt valami "rossz" tapasztalata korábban?Vagy az elejétől kezdve sír?Ha volt valami rosszabb emléke,lehet valami apróság is,mondd el neki,hogy az csak akkor volt,több olyan nem lesz.Nagyon értelmesek már és megérti hidd el.Nekem ugyan még csak 5 hónapos a babám,de a szomszéd lány 16 hónapos,és imád fürdeni,alig lehet kiszedni a vízből.Ő már a kádban fürdik,és vannak vízi játékai,meg már "habosítják" is a vizét.

Jó ötletnek tűnik,amit az első válaszoló mondott,aztán lassan szoktasd a vízhez vissza.Például tegyél egy tálba vizet és próbáld ki hátha játszik vele,pacskolja vagy valami,esetleg műanyag pohárral öntögetni a tálba,meg hasonlók.Szerintem a játékon keresztül sikerül vissza szoktatnod.

2009. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én egyik pillanatról a másikra vizfóbiás lettem, hajmosásra kékültem, a mai napig viziszonyom van, bár megtanultam magamtól úszni. Nem ért sokk, egyszerűen előjött, valószinűleg eredetileg is ilyen voltam, csak akkor eszméltem rá. Ha ő is igy utálja, azaz a félelem miatt, akkor próbálj olyan dolgokat csinálni, hogy biztos, ne menjen a szájába és arcába a viz, hajmosásnál hátradöntve, arcát törölközővel levédve, hogy észre se vegye. Ha csak simán utálja, nem tudom, olyan helyzetben még nem voltam.
2009. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tustol mégjobban fél. Köszi a tippeket sztem ma lavorban és a szobában probalkozunk.
2009. júl. 5. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!