Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig volt "sírós" a babád?

Meddig volt "sírós" a babád?

Figyelt kérdés
A kisfiam már egyéves, és még mindig sokszor van, hogy csak úgy sír. Semmi baja, teljesen egészséges, de még mindig ilyen. Meddig tarthat?
2009. júl. 4. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom és a könyvek szerint is a fiúk sajnos ilyenek. Érzékenyebbek, sírósabbak, hisztisebbek.

Hogy meddig tart, nem tudom.

Szomszéd kisfiú másfél éves, de még ilyen...

2009. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj... Az a baj, hogy most, hogy már sokmindent megért, elkezdett azért is sírni, ha valamit nem lehet. És hát elég sokszor akar olyat, amit nem lehet:( Nem akarom, hogy drill legyen itthon, próbálok neki megmagyarázni mindent, de úgy érzem, fogytán a türelmem:( Van úgy, hogy annyira felbosszantja magát, hogy szabályosan hisztériázik, és semmi sem nyugtatja meg.
2009. júl. 4. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
lányok is ilyenek sőt minden kisbaba. ismerősömnek 2 éves de még üvölt minden szar ért.
2009. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem mindenkisbaba!!! Nekem van egy nagy gyerekem soha nem killodtam vele hosszú ideig és most a kicsi se síros egy nap egyszer sír fürdetés után öltözködéskor!!!Szerintem a természetükön mulik nekem a nagy gyerek szófogadó lett, és segítökész, kenyérre lehet kenni . Igaz én nevelttem is 2-3 éveskorában igen is büntettem magyarázkodás után. Mindent megmagyaráztam neki kiskorban így ismeri az íratlan szabályokat.Már most a kicsire is rászolok ha valami kellemetlent csinál, kiskorban kell nevelni mert utána már kialakult a rosszasság benne és hiába beszélsz egy 6 éves gyereknek ha fogalma sincs a szabályokrol.Az ovodába csak panaszkodást, fog az anyuka hallani az ovonénitöl, és folytatodik a suliban . Ja és nem talál a neveletlen gyerköc barátokat hiszen nem tud beilleszkedni a társaságába.EZT ÉN igy tapasztaltam! Nekem bevált igy nem killodok a gondokkal!
2009. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19:32 például nagyfiamnál nem ugrottam dédelgetni ha kicsit elesett, vagy olyasmi . Mellette voltam hozzá szoltam .Így nem sírt esetleg egy pillanatig és ment tovább a játék.
2009. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na hát az én kisfiam borzasztóan ordítós volt! Onnantól kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból, körülbelül addig, amíg el nem indult önállóan, szinte egyfolytában ordított. Nem sírt, hanem ordított. Idő kellett, amíg rájöttem, nem azért sír, mert valami baja van, hanem mert nem sikerül elérnie, amit akar.

Amióta járni tud, sokkal kevesebb a kiabálás, mert leköti egy csomó dolog, eljut oda, ahova akar, megcsinálhatja, amit akar (ha szabad azt csinálni). Azóta csak akkor sír, ha megakadályozzuk az akaratát. Szerintem a másik küszöb a folyamatos beszéd lesz, akkor még kevesebb lesz a hiszti, ha már el tudja mondani, mit is akar valójában. Mert sokszor még most sem tudjuk.

2009. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!