Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól kell...

Mennyi idős kortól kell vigyázni a felszoktatással (kézben lét)?

Figyelt kérdés
6 hetes babám mintha többet szeretne kézben lenni. Lehetséges már most, hogy kezd felszokni?
2009. júl. 3. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Biztos, én is a kezembe szoktattam és most úgy fáj a hátam hogy néha gyógyszert is be kell vennem!

10.5 hós és 10kg

2009. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Valószínű,hogy már fel is szokott.
2009. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ellentétben a szuperanyákkal határozottan állítom, hogy igen, az első pillanattól kezdve elkezdődik a felszoktatás. Saját bőrömön tapasztalom, és nagyon bánom már, hogy azokra hallgattam, akik azt tanácsolták, hogy felszoktatni, elnevelni csak később lehet. NEM! HIdd le, amit most tapasztal a kicsid, azt fogja igényelni később is. Miért tenné másképp?

Így én azt tanácsolnám (ha megengeded), hogy amikor csak egyedül elvan, hagyd, és örülj annak, hogy nem igényel további két felnőttet, hogy jól érezze magát, és ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést.

2009. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
6 hetesen még igen kicsi, 3 hó körül mondják, hogy már lehet "szoktatni".
2009. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

:)) vigyázz vele, mert ezek a mütyürkék már nagyon rafisak!!! Az én kicsikém is próbálkozott miután a nagyi kicsit többet tartogatta a szokottnál. Hááát kb ő is 6 hetes volt akkor. Én úgy szoktattam a kezdetektől ,hogy a szopiztatáson, pelusozáson, fürcsin kívül is legyen olyan idő amikor csak rá koncentrálok és a világot kizárom, ezt ő is érezte. Nézegettem, simogattam, ringatta, sétáltam, beszélgettem vele stb..., de bizony olyan is volt (mert ugye az életünk nem állt meg csak egy csodával bővült), hogy a fotelkájába oda raktam magamhoz és figyeltem ugyan rá, de főztem, takarítottam stb. Nem tartom jó dolognak, ha valaki folyton tartja a babáját, mert nagyon "anyafüggő" lesz. Szóval amikor a nagyi kicsit tovább tartogatta ami persze tetszett neki, bizony volt egy kis nyafi utána. A jó kis napi beosztásunk felborult, de egy kis nyafi árán helyre álltunk.

Most ott tartunk, hogy a "kézbe tartogatós" anyukák irigykedve nézik a 6 hós manómat milyen nyugott, kiegyensúlyozott az övéket meg amint lerakják üvölt.

Na én ezt akartam elkerülni és eddig sikerült!

Jó babázást!

2009. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Amit a kezdetektől tapasztal az lesz neki a természetes. Könnyű tartogatni a 4-5kg bébiket, de amikor 10 lesz?

Nem érti majd a változást és síráson kívül másképp nem tud majd reklamálni, hogy a régi rendszer kell!!!

2009. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 hetesen még teljesen természetes hogy sokat szeretne ölben lenni. Nincs ezzel gond. Az enyém az első két hónapban rengeteget volt ölben, akkor még a szüleimnél laktunk, és szinte mindig valaki ölében volt. Most 4 hónapos, és nincs sokat ölben szépen eljátszik egyedül, és el is alszik (ez 6 hetesen nem így volt). Nehezen is bírnám tartani, hisz 8 kg. :)
2009. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!