Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mennyi ideig...

Hányszor és mennyi ideig hagyjátok a babátokat egyedül játszani?

Figyelt kérdés

Hét hónapos a fiam és amióta mászik, azóta rengeteg ideig eljátszik egyedül, ismerkedik a területtel, pakol, stb. Akár két órán át délelőtt és délután is. Nem minden nap ilyen persze, van amikor öt percig sincs el egyedül és igényli a társaságomat.

Örülök is neki, mert jobb azért így csinálni a házimunkát, hogy szem előtt van és szórakoztatja magát, mint úgy, hogy percenként félbeszakítom a dolgomat és babusgatom, ugyanakkor meg lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy ennyit van a társaságom nélkül (természetesen velem egy légtérben, így mindig figyelem).

Nem tudom, hogy ez jó-e, vagy sem, egyik pillanatban úgy érzem, hogy ez a fejlődéséhez kell, hogy egyedül is felfedezzen és pörgesse az agyát, néha meg úgy érzem, hogy így talán kevésbé fog fejlődni, hiszen addig kommunikálgatunk.

Azt is észrevettem, hogy nem tetszik neki, ha megzavarom, ha be akarok szállni a játékba, akkor utána nyűgös.


Most mit tegyek? Hagyjam ilyen sokat egyedül játszani, vagy ne?


2009. júl. 3. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha el van örülj neki és hagyd!

Csak akkor ülj le mellé ha igényli.

egyébként meg csináld a dolgod.


jó babád van ha így elvan.

2009. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor teszel jót neki, ha hagyod, igy ismerkedik a környezetével, meg megtanulja magát elfoglalni. Ha hiányzol neki, akkor ne félj, azonnal jelentkezik!

Ha ezt most nem endegeg neki, akkor késöbb problémája lesz a tanulással, ott is kell, hogy egyedül el tudjon boldogulni.

2009. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen ügyes baba! Egyedül akarja felfedezni a világot. :) Ne aggódj szól ő ha anya kell neki. Most túl sok érdekes dolog van ami leköti. Mivel egy légtérben vagytok úgysem maradsz le semmiről. Nyugodj meg!
2009. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én kicsim se anyás-bujos ugy veszem észre hogy ö is szereti a környezetét még ö nem mászik de már nagyon jókat játszik a játékaival amiket én megmutattam neki, pakolászik.Nagyfiam is ilyesmi volt mai napig nem engem nyúz. Néha szomorü vagyok de nem igénylik a bujást.
2009. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor hagyni fogom, hogy egyedül garázdálkodjon. Alapvetően én is örülnék neki, csak ilyenkor esténként kicsit lelkiismeret-furdalásom van és sajnálom, hogy nem vagyunk többet együtt aktívan.

Olyan hamar elmegy a nap: hétkor kel, majd alszik még, tízórai után sétálunk 1-2 órát, azután egyedül játszik, majd ebéd és ismét alszik, utána együtt játszunk, majd uzsonna és ismét egyedül játszik. Azután meg már csak egy óra van, amikor igényli a társaságomat és nyolckor fürdés, alvás reggelig.

És néha úgy tűnik, hogy együtt vagyunk egész nap, de mégis olyan keveset foglalkozhatok vele.

2009. júl. 3. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!