Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, elfogyott a tejci?

Mit csináljak, elfogyott a tejci?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos és így néz ki már kiürült a cici és nem tudok tovább szoptatni. Mit adjak neki eztán reggelire meg elalvás előtt? Nem szereti a tápszert egyiket sem egyedül a különböző tejpépeket nagyritkán hajlandó elfogadni.Akkor mit adjak neki?A védőnő szerint egy éves koráig mindenképp tápszerezni kéne de mit csináljak ha nem kell neki?

Előre is köszönöm a tanácsokat


2009. júl. 3. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a tejet, ha nem veri ki, nyugodtan adj neki. Először csak 1 dl -t reggel, és még aznam kiderül, hogy baj vane-e vele.

VAgy leht kapni babatejet, azt is megpróbálhatod.

Nem a tápszer a lényeg, hanem a napi 2 tejalapu evés.

2009. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet és nem lett semmi baja. Lehet kapni babáknak való tejbegrízt meg joghurtokat (szerintem milupa) a DM-ben, én azt adtam neki, de semmi baja nem lesz, ha nem adsz neki ilyesmit. Vagy a tápszert keverd/turmixold össze valami gyümivel vagy gyümilével, nálunk ez is bejött néha.
2009. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mindenfélével összekeverni neki de úgy sem jött be.Szerintem nem szereti azt az utóízt ami a tápszerben van. Ha tejet adok neki akkor milyet? Házit, bolti dobozosat vagy zacskósat sajna babatejre nincs anyagink mert nagyon drága. Vagy van valami olcsóbb fajta is?
2009. júl. 3. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom anno 10 hónaposan elválasztotta magát.Mivel nem volt tejallergiás a családban és őt sem verte ki semmi új étel addig,a doktornő ajánlotta,hogy próbáljuk meg a tejet.Forralva és eleinte vízzel felesbe.Nem lett tőle baja.Nem azt mondom,hogy adj neki te is,de szerintem is megpróbálhatnád.Ja és most 12 éves és nem allergiás semmire :)))
2009. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodtan adhatsz már neki tejet higítva,és tehetsz bele 1 kávéskanál búzadarát is,és egy pici cukrot!Kisfiam 7 hónapos és 2x adtam már neki,és semmi baja nem lett nem ütötte ki.Most kell adni mert később tejérzékeny lesz.
2009. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Reggel megkostoljuk a tejcsit
2009. júl. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!