Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek 1-2 hónapos...

Anyukák, akiknek 1-2 hónapos a babájuk, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Milyen a rendetek egy nap? Úgy értem, hogy a baba hol van napközben Mennyit van a kiságyban és mennyit foglalkoztok vele egy nap?

5 hetes a kislányom és eddig kint volt a nappaliban velünk napközben, sokat aludt és ott jobban tudtam rá figyelni. Pár napja viszont alig-alig alszik és ha nem vagyok a közelében, egyből sír.

Éjjel mindig az ágyában alszik, az esti menetrenddel fürcsi-kaja-alvás) nincs gond. Napközben hogy szoktassam némi rendre? Hogy azért tudjak mellette egy kicsit mással is foglalkozni.

Köszönöm előre is a segítséget!


2009. júl. 3. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Az én kisfiam 2 hónapos, és nagyon társasági emberke. Elvárná, hogy egész nap ott álljak mellette a kiságynál. Ha fent van, és hosszabb ideig nincs ott senki sírni kezd, ha odamegyek beszélek neki, akkor elmarad. Megemlítettem a védőnőnek, ő azt mondta, hogy sajnos meg kell hogy szokják, hogy nem vagyunk mellettük állandóan.Én kicsit hagyom, hogy sírdogáljon,mert általában elalszik magától. persze, az a sírás nem mindegy, hogy milyen. nem szoktam hagyni, hogy üvöltsön, akkor bemegyek hozzá. sajnos a házimunka is rám vár, annak is el kell készülnie....:)

2009. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 5 hetes a babám,és többször beteszem napközbe is a kiságyba,szerencsémre hosszabb-rövidebb időre elvan valami élénk szinű játékkal,azt nézegeti!! Meg nekünk a cumi is nagy segitség,ha cumizik akkor sokáig képes ellenni.Annak viszont nagyon ellene vagyok hogy hagyni kell sirni.Sokszor berakom a hordozoba és velem van a konyhába vagy most is itt a számitogépnél:)
2009. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, egy időre nekem is sikerül lekötni ezzel a zenélő-forgó játékkal, azt nagyon élvezi. Szeretném beszoktatni a kiságyba, de legalább az ő kis szobájába. Gondoltam rá, hogy egy is játszósarkot csinálok neki, és ha foglalkozunk vele, akkor ott játszunk majd. vagy a kiságy.

Akkor még nem vagyok elkésve, hogy egy kicsit önállósodjon?

2009. júl. 3. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Választhatsz: ha sír nem veszed fel, előbb utóbb elfárad és feladja, mert rájön hogy úgyse jössz, így rend lesz. Ha ezt szeretnéd, tégy így. De egy ilyen picurinak minél több testközelség kell. Inkább szervezd máshogy az otthoni munkákat: apa, nagyszülők bevonásával délután vagy este. Ha semmi segítséged nincs redukáld a minimumra a házimunkákat, a baba 3-4 hós koráig. Akkorra jobban belejössz a dolgokba. Mert mi a fontosabb, hogy csillogjon a lakás vagy a babád beléd és a világba vetett bizalma? Szerintem az utóbbi megér egy kis kupit a lakásban. Én igyekeztem, hogy mindig ott legyen ahol én: konyhában az asztalon pihenőszékben például. De az első időkben többet volt kézben. Ez az igénye később valamelyest csökkent, de még most is sok energiám megy el arra, hogy úgy szervezzem a munkákat, hogy azért ő se szenvedjen hiányt. Ez elég kimerítő, ritkán tudok egyvalamit egyszerre befejezni, csak ha közben vigyáz rá valaki. Egyébként egy rohangálás a nap és sokszor engem is idegesít, de ilyennek fogadtam el. A padló takarítását du a férjemmel csináljuk mondjuk. Bocsi a hosszú litániáért! Persze a döntés a tiéd, hogy melyik utat választod. 9 hós baba anyukája
2009. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én meg a cuminak vagyok ellene. átveri a babát, és rontja a szopás minőségét. Nem azt mondtam, hogy hagyom órákig ordítani a kiságyban. de, ha minden egyes sírásnál kikapkodod az ágyából, annak nem lesz jó vége. Általában, ha sír, akkor sem szoktam felvenni, odamegyek a kiságyhoz, föléhajolok, és beszélek neki, az esetek 90%-ban megnyugszik. ha meg nem, egyértelmű, hogy valami baja van, éhes, pelus, vagy csak egyszerüen álmos...
2009. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Délelött többnyire 2 szopizás között nem alszik kb:11-14-ig ilyenkor szoktunk beszélgetni, játszani. Többnyire a saját ágyikójában alszik, ami külön szobában van. Hogy ne szokjon hozzá ahhoz, hogy csak kézben aludjon el (persze ez is előordúl), én leteszem az ágyikójába, és ha tudom hogy csak hisztizik (meggyőződök róla, nem éhes, nencs melege, nem fázik, nem fáj a hasa), oda állok az ágy mellé, simogatom, beszélek hozzá, esetleg zörgök valamelyik játékával, így megnyugszik, érzi, hogy nincsen egyedül, és elalszik. próbáld ki, beválhat neked is. Egy pici sírás megengedhető, bár nekem is a szívem szakad meg ilyenkor, de később nem fogsz tudni semmit csinálni, csak a picurral foglalkozni.
2009. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak aludni teszem a kiságyban. Nappal is. Játék máshol, nagyágyon, földön, pihiszékben, járókában. De az ágy csak az alvásé. Ilyen pici baba még nem lesz el magában órákig, igényli az anyukáját:)
2009. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első 2 hónapban nem kellett cumi, evett aludt.Utána bevált a ha nagyon kiborult,és nem az éhségtől! vagy a foga miatt volt nyűgös(4 hósan), de csak akkor, ésn igenis használtam, inkább minthogy levegőt se kapjon annyira visítson szegényke.. Most 6 hós. A szopizást cseppet sem befolyásolta, mai napig szépen eszik.
2009. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Osztom az első hozzászóló véleményét, kb. én is így csinálom:)

2009. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7 hetes a kisfiam,és én is nagyon ellene vagyok a sírni hagyásnak.Cuminak nem,hisz' arra van,hogy megnyugodjon,pont a szopási inger kielégítésére való.Ha dolgom van,amit tényleg meg kellene csinálni,én a hordozóba teszem,ott szinte egyből elalszik.De nem sokáig hagyom benne,mert ilyen melegben belefő.Egyébként minden baba más,hidd el,jól csinálod a dolgokat,mert megérzed,ha valami baja van.Tudod,anyai ösztön.Ja!Vigyázz arra,hogy ne legyen melege!Attól nagyon tudnak sírni,én csak a derekát szoktam betakarni neki alvásnál.

Jó babázást!

2009. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!