Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel lányom negyed-...

Miért ébred fel lányom negyed-fél óra alvás után, és üvölt, mint akinek vágják a lábáb?

Figyelt kérdés

Az őrületbe kerget, már nem tudom mit tegyek, legszivesebben világgá rohannék.

Bármit teszek, nem alszik.

1 éves, megtanítottuk egyedül elaludni, minden szép is volt 3 hétig. De most egyre romlik megint minden, rosszabb, mint volt.

Tegnap fél órát aludt délben, ma már negyed óra után üvölt. Éjjel is nehezen alszik el, többször ébred és nem alszik vissza.

EGyszerűen abszolut tanácstalan vagyok. Nem hiszem el, hogy egy 1 éves gyerekenek elég a napi cakli-pakli 9 óra alvás....

Segítsetek!!


2009. júl. 3. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Foga nem jön?

Nincs melege?

2009. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

igen, ha melege van nem alszik jól....vagy tényleg a foga lesz a bűnös vagy esetleg szomjas, vagy hiányzol neki, stb... sok oka lehet. derítsd ki.feküdj le mellé a nagyágyra. nálunk a szobánkban alszik éjszaka velünk, nappal meg úgy hogy elaltatom és beteszem a kiságyba. ilyenkor van hogy 2-3 órát is alszik, de van rá példa hogy felébred mondjuk 40 perc után és kijön... én akkor visszaviszem, lefekszem vele az ágyunkra és alszik is tovább még 1-2rát. mert megnyukszik hogy ott vagyok... fogja a kezem. én meg szeretek vele pihenni :) próbáld ki.

13 hós kisfiú anyuja+22 hkm.

2009. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerinted ne játszottam mindent végig?

Ha bármilyen fájna, miért csak akkor fáj, ha aludni kell?

Napközben semmi baja nincs, nem fája a foga, nem fáj a hasa, de mikor alvás van, a csillagokat is leüvölti a égről...

Ha meg felveszem-mert ezt is próbáltam már, akkor csak csetlik botlik, dörzsöli a szemét meg ásítozik, tehát biztos, hogy álmos.

Egyszerűen megörjít már, nagyon felemésztett az elmúlt fél év...

Mikor megtanult egyedül elaludni, este 21-től reggel 7-ig aludt, nappal meg kialudta a 2,5 óráját.

Mi változott?

Tehetetlenek érzem magam...

2009. júl. 3. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:
1-2rát= 1-2 órát megnyugszik-ot akartam írni. bocsika.
2009. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nyugodj meg,mert ha te ideges vagyakkor a babád ezt megérzi és ő is az lesz. nyugi.... ez még csak a kezdet. felemésztett???...próbálj meg vele lenni, lefeküdni vele ahogy előttem is tanácsolták. az jó ötlet!!
2009. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szia!


Először is: nyugodj meg. Itt segíteni próbálnak, Te pedig még a válaszaidban is "kibuksz". Ez lehet a gyökere a dolgoknak. Én nekem nagyon pici a babám, 6 hetes. Az első időszak, amikor még többször felkelt éjjel , meg nem is aludt el hatalmas nagy teher volt; úgy éreztem : ezt én nem bírom , kiugrok az ablakon. aztán leültem gondolkodni. Tehet egy kisbaba , gyerek arról, hogy "ilyen"? Csinálhatja "szándékosan"? Persze hogy NEM! Onnantól kezdve minden türelmemet összeszedtem. Akkor se akartam kibukni, amikor este 11 kor még mindig sétáltam vele, mert nem akart aludni. Eredmény? Megnyugodtunk ő is , én is; beállt a kis napirendje. Legyél türelmes vele, hidd el, megéri!!!! :))

2009. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igyekszem, de néha kiborulok. Ritkán, de akkor nagyon.

CSak azt nem értem, ha eddig szépen ment minden, most miért nem megy? Mikor fog végre megatnulni szépen egyedül aludni? Már egy éve nincs időm semmire, mert nem alszik . Sem a háztartásra, sem magamra, sem a házaséletemre-és ettől érthető, hogy frusztrált és türelmetlen vagyok.

Igyekszem nem ideges lenni, de néha nem megy.

Már lenyugodtam, kapott cicit-amiről mellesleg épp leszoktatni akarom, mert jön a kistesó, és azóta alszik.

Nem akarom magam mellé szoktatni, a cél az, hogy egyedül aludjon. Már fél év úgy telt el, hogy ringattam, nem bírom tovább---főleg így állapotosan.

Köszönöm a segítő szavakat, és a megnyugtatás.

Már attól jobban vagyok ilyenkor, ha kiadhatom magamból dühömet és elkeseredttségemet

2009. júl. 3. 14:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Már írtam neked. Válaszodból az derül ki, hogy tényleg megkönnyebbültél, hogy kiírhattad, ez is sokat segít. A problémád probléma , és most még nagyobbnak tűnik, hiszen állapotos vagy, érzékenyebb ilyenkor a lelkiállapotod. Tudom, nehéz magaddal foglalkoznod ilyen körülmények mellett; de megoldás lehet az is, hogy külső segítséget kérsz. Nagymama , testvér, esetleg barátnő... bárki, aki vigyázni tud a kicsire , míg főzöl, elmész bevásárolni, kozmetikushoz stb. Esetleg lehet az is baja babádnak, hogy "társasági igénye" van egyszerűen. Azaz úgy tud csak elaludni, hogy előtte beszélgetsz vele, ringatod, énekelsz. A feszültséget , a "de miért nem alszol te gyerek?????!!!" mondatok súlyát nagyon megérzik a gyerekek, és feszültségre feszültséggel válaszolnak, tehát mindenképp csak türelmesen. Mondják a "Suttogó" könyvet , hogy állítólag nagyon jó tippek vannak benne. Szóval fel a fejjel, és sok sikert!!
2009. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is voltunk hasonló helyzetben, próbáld ki a sedatif pc homeopátiás készítményt, ha a picurodnak valóban nincs szervi baja, csupán alvásproblémája, ez segíteni fog. Nem kioktatásként mondom, de ha még nem tetted meg, nézesd meg a gyermekorvosal a fülecskéjét, mert lehet, hogy az okozza a problémátokat. Legalábbis a doktornénink szerint hirtelen alvásproblémáknál mindig a fület kell először megvizsgálni...Szóval nekünk segített a készítmény, én csak este adom neki, de azóta kiegyensúlyozott nappal is. Ha feszült vagy Te is nyugodtan szedheted állapotosan is.

2009. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jav:gyermekorvossal
2009. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!