Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetesen 7 kg a kisfiam....

7 hetesen 7 kg a kisfiam. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
kereken 4kg és 58 cm volt mikor megszületett. Barátnőm szoptatási tanácsadó és ő az igény szerinti szoptatást javasolja. A védőnőm akivel semmi bajom,azt mondja hogy ekkora súlyú babának elég lenne 4 óránként ennie. Az én "kis"fiam másfél óránként enne ha igény szerint szoptatnám.Hasfájós és nem mellékesen sok ez a 7 kg. Ti mit tennétek?
2009. júl. 3. 12:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A lányom majdnem 4 kilóval született(3,95), de 7 hetesen csak 4700 gramm volt, pedig igény szerint szoptattam, de 2,5-3 óránként evett csak. Ő is hasfájós volt.

Szerintem sok a 7 kg.

2009. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem iszonyú sokat hízik, és ezért van a hasfájása. 3 kilót hízott 7 hét alatt, az nagyon sok. Ha ilyen ütemben fog tovább gyarapodni, neked is nagyon nehéz dolgod lesz, és a gyerkőcnek is. nem fog tudni forogni, kúszni, vagy legalábbis később kezdi el, mert a súlyát nem fogja elbírni. én mindenképpen kivárnám a 3 óránkénti etetést. Lehet, hogy éppen azért sír annyit, mert fáj a pocija. Látszólag persze megnyugszik attól, hogy cicire teszed, de nem biztos, hgy ezzel jót teszel neki. próbáld meg, ha még sír is, hagyni kicsi szünetet, mert te sem fogod bírni később. ezt a súlyt nem könnyű órákig cipelni, bele fogsz fáradni. tulajdonképpen szoptatásból áll a napod, ha másfél 2 óránként esztek.
2009. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szia

az eves miatti hasfajas bk 1-1,5 oraval a szopi utan jelentkezik, amikor a kicsi beleibe er a tej, mert a laktozt lebonto enzimei meg nem tokeletesek. persze a baba nagyon sir es a melled(mrt egyelore igy erzekel teged) vigasztlaja meg, de egyben eszik is, igy elolrol kezdodik az egesz, a tul gyakori mellretetellel nem tud kicsit megnyugodni a belrendszere, mi is hasfajosok voltunk, habar a lanyom 6 honapos es 6 kilo, de nekunk kifejezetten rossz volt a gyakori szopi az elozoben leirtak miatt. en a helyedben probalnek 3 orankent szopiztatni.

2009. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszoka:D ma igyekeztem tartani magam ahhoz hogy cumisüvegből vizet kapjon ha idő előtt sír. ha láttátok volna...mintha a cumisüveg fájdalmat okozott volna,be se engedte a kis szájába...a viz meg folyt mindenhol mert addig bűvészkedett míg ki nem köpte,de hogy le nem nyelte az tuti...mind ezt egetverő üvöltés kísérte míg elértük a 2 órát és meg nem kapta a cicit. Ekkor azt próbáltam hogy csak az előtejböl igyon ami oltja a szomját,na így max 3/4 órát bírt ki...Aki látta hogy hogyan eszik 2 óra elteltével nem hitt a szemének...csak ugy zuhogott belé:D
2009. júl. 3. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!