Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetesen 7 kg a kisfiam....

7 hetesen 7 kg a kisfiam. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
kereken 4kg és 58 cm volt mikor megszületett. Barátnőm szoptatási tanácsadó és ő az igény szerinti szoptatást javasolja. A védőnőm akivel semmi bajom,azt mondja hogy ekkora súlyú babának elég lenne 4 óránként ennie. Az én "kis"fiam másfél óránként enne ha igény szerint szoptatnám.Hasfájós és nem mellékesen sok ez a 7 kg. Ti mit tennétek?
2009. júl. 3. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy most az igény szerinti szoptatás ellen szólok, de én mindenképp megpróbálnám 2.5-3 óránként szoptatni. Ez talán segít a hasfájáson, és talán akkor nem hízna ennyire gyorsan sem. Bár nem tudom, hogyha eddig akkor evett amikor akart, akkor hogyan fogja kibírni. Doki mit mondott a hízásra?
2009. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoptasd igény szerint 2 óránként :) Akkor ki is ürül a pocija, de nem is hal éhen.

Az a 4 óra durva lenne, az én babám éhen is halna 4 óra alatt. 7 hónapos és még mindig 2 max 3 óránként eszik, pedig mindenki azt mondja, hogy már nem kéne ennyiszer. De ha egyszer éhes, nem fogom hagyni, hogy sírjon éhségében.

Az én babám is nagyobb, mint az átlag. Az első hónapban 1600 gramot hízott!

2009. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

én nem figyeltem arra ki mit mond!!!!A babám akkor evett mikor éhes volt. bugyuta könyveket sem vettem mert megmondják hogy mennyit egyen a baba ennyi idősen!Nekem ne mondják meg!minden gyerek más!!!van akinek gyorsabb anyagcseréje van van kinek lasabb!!!!Azért megsem tudják mondani mikor a legjobb!!!!


Tényleg sok a babád de nagyként is szülketett. nekem aztmondták 3 oránként költsem fel enni!Én nappal költöttem de éjszaka csak akkor etettem ha sirt!én ugy gondoltam ezt is hogy ha éhes lessz úgy is felépred!Fel is ébredt!De potyára nemköltöm fel.

én annak a ygereknek adnék enni amikor csak akarja!Nehogy már kiéheztesd csak azért mert más mást tanácsol. tudja az a baba mikor éhes!

2009. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok híve, az igény szerinti szoptatásnak...igenis kell egy bizonyos idő, ami eltelik 2 evés között. Te sem eszel 1-2 óránként, nem? Próbáld meg a 4 óránkénti etetést. Sztem simán menni fog. Mennyit eszik egyszerre??? És valószínű h a hasfájás oka is az, hogy gyakran eszik. Hidd el ez a babádnak sem jó...én is szopipárti vagyok, de mindig megvártam a 3 órát...na jóóó nem percre pontosan. De amikor evett, és másfél óra után sírt, nem tettem megint cicire...érted mit akarok?
2009. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam...volt amikor fél óra elteltével volt amikor két óra is eltelt,de azt sose bírta ki hogy 4 óra hosszat ne egyen. Nekem is ilyen súlyú volt a babám,mondjuk nekem érte nem szóltak. Az én gyerekem volt a faluba a legkövérebb:):):) Úgy csináld ahogy te érzed,te látod hogy a gyereknek mikor mennyi tejre van szüksége...
2009. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A 2 órát is alig bírja ki annyira üvölt:D aztán amikor már én sem bírom és megkapja a cicit szinte habzsol... 1 cicimböl 300ml tejci jön le ha lefejem. Ha evés után fejek még belőle akkor alig jön le 50ml... tehát a 200ml sztem simán megvan neki egy kajálásra. Éjjel viszont csak 3 óránként kel,ezért is nem értem hogy napközben miért nem bírja ki legalább addig:S. Ma mikor eltelt a 2 óra és üvöltött megpróbáltam cumisüvegből a baba vizet,de csak felhergeltem,és szinte visított. így jött a cici,és evett.
2009. júl. 3. 12:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja,a dokim semmit nem reagált még mert a jövöhéten megyünk hozzá,a védőnőm is mosolyog hogy mennyit képes enne ez a kis manó,de szte nem jó ha állandóan ráetetem az előző adagra...amióta kihuzzuk a 2 órát kevésbé hasfájós...
2009. júl. 3. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:
akkor próbáld még egy kicsit huzni 2,5 óráára később meg 3 órára ..álljatok be minenképp a kb 3 órás hamizásra tuti azért fáj a hasa mert az rengeteg hami olyan picinek...a fiam 11 hós és ő eszik meg egy étkezésre 2,5 -3 dl kaját ..előbb utóbb ugy is rááll
2009. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én is az igényszerinti szoptatásnak vagyok a híve,de szerintem a ti esetetekben azért hasfájós a kismanó,mert nem ürül ki a pocakja.Probáld meg ha esetleg 1,5 óra után sír egy kisf.vízet vagy teát adni.És talán akkor a 2,5-3 órát is kihúzzátok.

Nálunk a következő volt a helyzet:kórházba kerültünk és a pici addig igény szerint szopott ez hol 2 hol 3 óra is eltelt az evések közt.Ott a kórházba a betegség miatt gondolom jobban ragaszkodott hozzám és 1,5 óránként evett.Mikor már 2-dik napja is így csinált akkor az egyik nővérke hozzott egy kis kamilla teát,hogy ha sír ezt adjam neki és várjam meg a 3 órát az etetéssel.Így is tettem(ő addig nem is látott cumis üveget)és szépen elfogadta a teát és 2-3szor probálkozott még,hogy ő enne idő elött de erős voltam és megálltuk.Akkor végre az éjjel is csak 1x kellt fel mint elötte.Ő ekkor 2 hónapos volt.És a teát is csak 4-5 napig kapta .Addig még rájött,hogy kicsit tovább kell várnia,hogy ehesen és a pocakja sem fájt.

Azóta már 7 hónaposak vagyunk és 6 hónapos koráig csak cicizett és igény szerint,mert volt amikor 2 óra de volt amikor 4 óránként evett.Szóval szerintem azért fáj a pocakja a drágának,mert nem ürül neki ki,Neked is fájna ha folyamatosan ennél.

Szerintem menni fog és kívánom hamar túl legyetek rajta.

2009. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia.Azért ordít a cici után mert a pocija fáj.Nem éhes ő mindig, csak megnyugtatásnak akarja a cicit.Persze a pocak is megtellik közbe, aztán meg fáj- és kezdődik minden előről.Ördögi kőr!Az igény szerinti szopi híve vagyok én is, de igencsak át lehet esni a ló túloldalára.Próbálj neki teát adni, vagy cumit ha elfogadja.Bár én a cumit sem tartom jó ötletnek, de néha nincs más megoldás.
2009. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!