Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknak akiknek van, volt...

Azoknak akiknek van, volt elég tejük mikor kezdték a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nagyon kiváncsi lennék ki mikor kezdte a hozzátáplálást,mert a nagyi már most tömné mindennel pedig csak 4 hónapos,ő állítja hogy nem árt mivel töltötkáposztát ettünk mi is 4 hósan.
2009. júl. 3. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Annak idején igen, de manapság más nézetek vannak.

6 hós kortól ajánlott elkezdeni, és orvosi tanácsra 5,5 hósan kezdtem.

Amúgy hallgass a szívedre és az anyai ösztöneidre, ne másra!

2009. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos a babám, rengeteg tejem van, 5,5 hónaposan kezdtük el a hozzátápit, bár meg akartam várni a 6 hónapot, de úgy voltam vele, hogy 2 hét ide vagy oda már mindegy. Az első 3 hétben csak 1-2 falatot evett, most már egész lelkes, de még mindig inkább csak szopi. Még eddig egy étkezést sem tudtam kiváltani, de nem baj, ráérünk még.

Engem is mindenki ezzel sokkol(t), hogy adjak már neki, kell neki, a cukor, az alma, a tea, a pörkölt turmixolva, a keksz, a só, a nemtudommi, a minden. Először felidegesített ez a sok beszólás, most már nem érdekel, ha valaki (főleg középkorúak) megkérdezi, hogy mit eszik, mondom, hogy mindent és kész. Ha azt mondanám, hogy még csak gyümit eszik, és azt is alig-alig, egyből jönnének, hogy neki már fél grillcsirkét kéne ennie.

Hallgass a szívedre, akkor adj enni a babádnak, amikor te úgy érzed, ne akkor amikor a nagyi akarja.

4 hónaposan még csak anyatejre vagy tápszerre van szüksége a csecsemőnek.

2009. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A "te már ennyi idősen ......-t ettél!" jellegű mondatokat hagyd figyelmen kívül, csak magadra és a dokitokra hallgass.

Mi 6 hónapos kortól kezdtük volna, de a babám csak 7,5 hónapos korában fogadott el először egy kanálnál többet.

2009. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hónaposan szerettem volna kezdeni, de a lányom erre csak 7 hónaposan volt hajlandó. Kb. 11 hónapos korára értem el azt, hogy csak alvás előtt (napközben is), és éjszaka szopizik. És fütyülj arra, amit mondanak, hogy más már 2 naposan rántott húst evett és nem lett semmi baja... Ha a babád szívesen eszik ezt-azt, akkor add neki, ha még nincs "kész" a szervezete, akkor valszeg úgysem fogadja el.
2009. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is éppen aktuális lesz, igy utánaolvastam, a szakirodalom szerint (újabb), legkorábban 6 hóstól lenne szabad hozzátáplálni, mivel addigra készül fel rá a gyomor, és a rengeteg étel és egyéb allergia mögött pont a korán kezdett hozzátáplálás is áll (igy nagyikra most nem szabad hallgatni). Ha mindenképp muszáj, és nem akarod tápszerezni, akkor 4 hótól javasolják legkorábban, de ebben a korban ezt még csak a szülők akarják, a babának állitólag jobb lenne a tápszer, mint a gyümik még. Nekem például 6 hónapos korában vissza kell mennem dolgozni, úgyhogy éppen ezek gondolkodtam, szerintem csak kóstoltatni fogok vele gyümölcsöt 4 hótól, és átállunk majd a napközbeni tápszerre mielőtt mennék munkába vissza.

Egy 3 hós baba anyukája

2009. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na,akkor én vagyok a kakukktojás.4 hónaposan keztem,természetesen a neki való dolgokkal.2 hét alatt kiváltott egy étkezést.Most 8 hónapos és még mindig szopizik 2x egy nap.
2009. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,azt azért hozzátenném,hogy nálunk volt olyan,hogy több mint 1 hétig nem kakilt és a védőnő javasolta.Így utólag sem csinálnám másként,ha nem lett volna kaki gond akkor is így csináltam volna.Mindent megeszik,ne válogatós,kiegyensúlyozott gyerkőc.
2009. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. júl. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!