Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól használható bébikomp?...

Mikortól használható bébikomp? Én úgy gondoltam, hogy mivel már feláll és kapaszkodva tesz egy pár oldalazó lépést, mostmár beszereznék egyet? Ugye jól gondolom?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem teszed kompba néhány héten belül járni fog. A komp ezt az időt kb a duplájára növeli majd. Egyébként fél éves kortól ajánlják, pont azelőtt volna funkciója, mielőtt feláll és elindul. Vagyis ezt mondják.
2009. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én direkt megkérdeztem egy szakorvost, és azt mondta, hogy nem kell komp, mert az egyéni fejlődést hátráltatja. Igaza lett. Ismerősömék kislánya kompozik, és 14 hósan nem is próbál járni. Nekem a 10 hós lányom elindult.
2009. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most már én sem tenném be.

Én akkor tettem be, mikorm ár stabilan ült, imádta, és nagyon gyorsan megtanult járni.

De ha már magától feláll és lépked, nem fogja tudni, mit tegyen a bébikomban, és élvezni sem fogja, mert önállóan akar lépkedni.

Szóval szerintem már ne vegyél, majd a másodiknak korábban.

2009. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

NEm igaz, hogy hátráltat, babája válogatja.

Lányom használja fél éves kora óta, és 9 hósan felállt, hamar elindult, és már önállóan jár 1 évesen.

A szomszéd fiú 15 hósan még nem indult el, és nem is tudta, mit kell tenni a bébikompban.

Szóval lányom csak segítette és nem hátráltatta-természetesen megfelelő használat mellet!!

2009. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 3. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

nekem is azt mondták, hogy jaj a komp az milyen rossz... hátráltatja a járást meg minden... meg hogy tartania kell magát benne... stb. Szerintem ha elfárad benne akkor leül benne és kész...nem?

a mi kisfiunk imádta a kompot, 8 és fél hónaposan felállt és 9 és fél hónaposan lépegetett egyedül kisebb távokat, 10 hónaposan pedig önállóan járt. most 13 hónapos és szaladvást megy mindenhovan.... nálunk nem hátráltatott semmit sem és szerintem nem engedélyeznék a forgalomba hozatalt ha olyannyira káros lenne....

2009. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most már ne vegyél a babádnak kompot, nem fog neki tetszeni, hogy nem arra lépkedhet amerre ő akar.Kb fél éves kortól mondják, ha már stabilan tud ülni.
2009. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az sem feltétlen jó, ha a baba előbb tanul meg járni, mint esetleg komp nélkül tenné.

Én 7.5 hósan felálltam, 10 hósan jártam, sőt futottam és 5.5 hósan ültem /ültettek/.

Eredmény: kétirányú gerincferdülés, bokáim műtötték, egyiket nem sikerült, most szinte alig tartja szalag. A térdem mindkettő szét van menve, keresztszalag nincs benne, folyton pakolgatom vissza a helyére stb. A dokik egyetétettek benne, hogy hatással volt a korai járkálásom az ínszalaggyengeségre. /Nem kizárólag ez az oka, de nagy volt a szerepe./

Ez csak egy sztori, de érdemes végiggondolni, hogy ki mennyire sietteti azt, amit a természet eltervezett. Nekem is sokan azal jönnek, hogy "már 7.5 hós a fiad és még nem mászik???? Fúú!!"

Nem, hála istennek! Minden gyerek megtanul menni, mászni, ülni, beszélni 3 éves gyereket még nem láttam, aki oviba mászva érkezett. Ezt a néhány évet meg élvezzük, hiszen ez nem verseny.

2009. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tilos beletenni!Nem szabad erőltetni a gerincet,és az egyéni fejlődését rontod vele.
2010. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!