Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?

Miért csinálja ezt a babám?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos kislányom egy napja új dolgot csinál. Hanyatt fekvésben nagyon gyakran megemeli a fejét, a nyakát, vállait meg egy kicsit a hátát is.Ezt főleg a pelenkázón csinálja, de már a játszószőnyegen is előfordult.


Először egy hónapja fordult át hátról hasra, majd bő egy hete vissza is, de csak egyik oldalra csinálja ezt.


Mit akar a kislányom most megtanulni, hogyan tudok neki segíteni?


2009. júl. 3. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy csinálja, ahogy akarja és amit akar. NEked nem kell többet segiteni, a gyerek tudja, hogy mit akar és mire képes. Ha "segitesz", akkor csak a rendes fejlödését zavarod meg.
2009. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülni szeretne. Néha segíts neki egy kicsit,de tényleg csak ritkán,hogy érezze mit is kell,hogy is kell. A legjobb ha magától jön rá,mert akkor csinálnak dolgokat,ha már érettek a feladatra.Lelkileg és testileg is.Lehet egyik nap majd bemész a szobába és ott fog ülni a kiságy közepén :)
2009. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is kb 3hete próbálkozik a felülés eme módszerével.egyik éjjel a frászt hozta rám,majdnem ült a kiságyban!megkapaszkodott az egyik plüssben és teljesen felhúzta magát(szerintem ha nem begyek be,nem vesz észre,akkor ül).a pelenkázón,a pihenőszékében,mindenhol ezt csinálja,ahol van egy kis kapaszkodója.

néha megmutatom neki,hogy ezt így kell,most húzd magad.előbb utóbb lesz ereje egyedül felülni :-)

2009. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is az ülésre tippeltem, de az a furi, hogy még nem kúszik, nem mászik, de már ülni akar?

Vagy nem ezek után kellene az üléssel próbálkozni??

2009. júl. 3. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínű próbálna felülni. Sajátos módon ülnek fel a babák, hagy gyakoroljon:)

Rokonom kisfia az elejétől fogva hasizomból ül fel.

2009. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 8 hónapos, de ezt már egy ideje csinálja, pont tegnap mondta a védőnő, hogy nézze anyuka félig ül a gyerek, hát mondom, tudom. Neki nagyon tetszik, és sokat csinálja ezt. AMúgy ő sem kúszik, nem is mászik, de még a hasáról sem fordul vissza, csak véletlen igen ritkán. Én nem siettetek neki semmit, majd csinál szépen mindent, ha ő úgy érzi:) Olyan édesek ahogy próbálkoznak:D
2009. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15:17-es vagyok, nem 8 hanem 6 hónapos bocsi:P
2009. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!