Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elkapattam a babám?

Tényleg elkapattam a babám?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kisfiam, már 2 hetes korában mondták, hogy el fogom kapatni azzal, ahogy bánok vele, erre tegnap egyik barátnőm meglátogatott és konkrétan kijelentette, hogy el van kapatva.

Mindig úgy csinálom, hogy ha kezd nyüszögni, hogy éhes kiveszem az ágyából, nem várom meg míg ordít (türelmetlen ha éhes), gyors pelenka csere és megyünk szopizni, utána büfiztetem, ha kell még etetem, ha nem, akkor megvárom míg elalszik és csak utána rakom le. Tegnap, hogy itt volt a bnőm, nem büfiztettem elalvásig, ébren raktuk be a kiságyba és nem aludt el, kezdett nyüszögni 5-10 perc után. Tátogott, cuppogott, gondoltam éhes, sajnos tápit is kell neki adnom, apa megetette, bnőm meg csak annyit mondott miért kell folyton etetni? Miért kell, hogy kézben legyen mindig? Most hogy így belegondolok tényleg nem nagyon volt, hogy ébren leraktam és magától aludt volna el. De ha sír, akkor csak meg kell vígasztalnom nem?

Rosszul csinálom? Elkapattam?


2009. júl. 3. 09:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyerek kiköveteli magának, hogy elkapassák... Amelyik nincs "elkapatva", az érzelmileg nem kap meg mindent, mert hagyják sírni stb. stb.... Egy kisbabát soha nem szabad sírni hagyni, neki nem csak olyan igényei lehetnek, hogy szomjas, vagy éhes, hanem szüksége van az anyukája közelségére is.

Szóval szerintem jól csinálsz mindent, habár arra készülj fel, hogy ez neked nem lesz a legkényelmesebb hosszú távon. Dehát az anyaság erről szól.

2009. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyereket nem lehet elkapatni és sosem értettem, hogy 1. miért szól bele más abba, hogy te hogy neveld a gyerekedet, 2. miért baj az, hogy foglalkozol a saját gyerekeddel, amennyiben te így szeretnéd őt nevelni? Ne törődj vele...és a gyerek akkor eszik, mikor éhes. Azért kell neki enni adni, mikor kéri. Téged sem korlátoznak, ha éhes vagy, nem? Nekem csak anyatejes volt a babám, így gyakran evett, nem 4 óránként. Hagynom kellett volna sírni, hogy kivárjuk a 4 órát?
2009. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Csak mosolyogj rajta. Ennyit mondj: "dehogyis" És felejtsd el. Barátnőd ennyit hallott a gyerekekről. Hogy elkapnak. Vagy ha neki is van, akkor ridegebb szülő, nálad. Jól csinálod, csak ígytovább, csak ne hallgass minden beeső vendégre. Ha az orvos, a nagymamák, és a férjed mondják kórusban állandóan ugyanazt, azon esetleg majd elgondolkodol. Barátnődet te ismertesd meg, a gyereknevelésről. Te vagy a szakértő, te mondd el neki.

H avan gyereke, talán eddig nem elég melegen nevelte.

2009. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kapattad el!

Ne foglalkozz senkivel, jól csinálod. Ne várd egy hónapos babától hogy egyedül elaludjon, mikor még 1 évesen is alig alszik el magában a gyerek!

ÉN is így csináltam, ha kicsit nyüszörgött felvettem ringattam, ha éhes volt megetettem, s most hogy már 4 hós, este fürdés után ringatok rajta kettőt, s már alszik is reggelig, nappal elvan magának 1-2 órát a kiságyban a zenélő körforgóval, vagy a csörgőivel.

Ahogy nő úgy fog egyre önállóbb lenni, de most még az a dolgod hogy ott légy mellette, s gondozd, kényeztesd szergesd.

Kérdezd meg barátnődnek akkor minek egy babának anya ha ne etesd, hagyd egyedül a kiságyba, akkor szerinte te mit csinálj, nézz tv-t, lógasd a lábad a baba meg ellesz magának!

2009. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Elkapatni 2-3 évesen lehet.
2009. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem kapattad el! Ne aggódj! Ő még annyira pici, őt még nem lehet elrontani! Majd pár hónap múlva már vigyázni kell! :) Az én kisfiam 5 hós és tegnap mondta a védőnő, hogy 6 hónapos korától érettek a babák arra fizikailag és szellemileg, hogy egyedül aludjanak el!

Szóval ne foglalkozz a barátnőddel! Egyébként valahogy úgy érzem, hogy neki még nincs gyereke!?

2009. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én 25 éves első babás, barátnőm 38 éves 3 gyerekes, tehát tapasztalata van. Belépett már úgy kezdte én nem akarok beleszólni. De mégis beleszólt. Tapasztalatlan vagyok és mindig mindenhonnan mást hallok, nem tudom mi a helyes, nincsenek meg még az ösztöneim. Ráadásul ezután nagyon csúnyán viselkedtem a kisfiammal, mintha őt hibáztatnám, mert sír. Este 7től 2 órán át üvöltött, nem sírt, üvöltött. Lettettem akkor is, felvettem akkor is és csak a bnőm szavai csengtek a fülemben. Folyton leraktam a picit, de addig üvöltött, hogy lilulni kezdett és nem vett levegőt... hát kivettem. Játszottuk este 9ig, mire rájöttem, hogy melege volt.

Nem akarom elkapatni, nem akartam tápiztatni, mindent jól akartam csinálni... de nem ment. Vagy menne, ha nem görcsölnék rajta és letojnám ki mit mond.

2009. júl. 3. 09:16
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ahogyan eddig csináltad a baba is megszokta és nem nagyon szeretik a változást.Soha ne engedd,hogy bárki is beleszóljon akár 1gyerekkel akár 8-al.Te érezd és érzed mit kell tenned.Én is elkapattam a babámat mindig melette vagyok de ahogy látom az értelmi fejlődését ez csak jót tesz neki arról nem is beszélve,hogy így az érzelmi élete is kiegyensúlyozott.Ne büntesd a babád ha valaki azt mondja nem jól csinálod.Vigyázz rá és szeresd teljes odaadással.Soha nem csináltam a babámnak rendszert ő alakította ki magának.Hidd el ha valamit nem jól csinálsz ő szól.
2009. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne görcsölj, atöbbi ok. Barátnőd is görcsölt az elsőnél. A "nem akarok beleszólni" kezdetű mondat mindig gyanús = belebeszélek. "Nem akarok hazudni" =enyhén gyanús

"Nem akarok terhedre lenni" = készülj a legrosszabbra.

"nem akarok panaszkodni"= legalább 1,5 óra panaszáradat.

Ilyen mondatot ha időben elkapod, legjobb leállítani: Ne is mert én úgysem hallgatok senkire! Gyere inkább nézd meg a virágaimat!

Óh, én is szeretnék már ilyen tapasztalt anya lenni! Kérsz kávét? Tejjel vagy cukorral? Gyere ülj le! Láttad a legújabb filmet?

Áh, én se szeretek beleszólni mások nevelésébe, megértelek. Anyád hogy van?

Ezek olyan jelző mondatok.

Biztos fáj neki, hogy ő már nem tudja az övéit babusgatni.

2009. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jól csinálod, én az okoskodó ismerősöktől vagyok ki akik olyan nagyon jól tudják, hogyan kell gyereket nevelni, ráadásul némelyiknek gyereke sincs. A baba így jelez, ha valami gondja van, szerintem sem kell megvárni míg türelmét vesztve el kezd ordítani. Te meg reagálsz a jelzéseire. Amúgy meg a gyermekének a jelzéseit csak a saját anyja ismeri a legjobban.
2009. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!