Tudtok olyan kengurut amiben terpeszben van a baba?
:)) De cuki vagy!! Olyan nincs :))
Miért nem jó a mei-tai/kendő/SSC ??? Valamelyik?
Sajnos ilyen kenguru nincs. Az SSC/formázott csatos hordozó használata közelt leginkább, de ha pici a babád, akkor túl nagy lesz még a terpesze neki.
Keress állítható terőeszű mei tait, vagy állítható terpeszű félcsatos hordozót ha nem megy a kendő kötözése.
Ilyet bababoltban nem nagyon fogsz találni sajnos, de a mamamin találhatsz használtan vagy készítőtől tudsz rendelni.
Én is csak az ssc-t tudom ajánlani, ezt csatos, tehát nem kell kötögetni, így olyan mint a kenguru, de amúgy ennél sokkal több, tökéletes hordozó. Nekünk Beco márkájú van. itt a link: [link]
Én 2 hónaposan tettem bele, előtte rugalmas kendővel mentünk. Van hozzá újszülött szűkítő, de nekünk az már akkor nem kellett, mert a kendő miatt elég nagy volt a terpesze.
A liliputi.hu gyártja Magyarországon az egyik legolcsóbb SSC-t (kb 14-17ezer Ft körül vannak) Nekünk volt ilyen, elöl hordozásra tökéletes, háton viszont picit homorított benne a gyerek. Sajna a csípőhordozást én nem tudtam megvalósítani vele, mert valahogy nem értek át a hevederek, túl szűk volt úgy - bár nem vagyok duci.
Volt egy ManducaNewstyle hordozóm is, amiben már remekül lehetett csípőn is hordozni. Ez egy picit drága cucc, de kényelmes hosszú távon is. Van benne újszülött szűkítő, és - szerény véleményem szerint egy erősebb babát onnantól belerakhatsz jó szoros pántokkal, amikortól már elég biztosan tartja a fejét.
Van még rengeteg féle csatos, félcsatos hordozó, amit meg lehet rendelni akár neten is.
Személy szerint az Ú.n. popópántosakat kedvelem a legjobban, ahol a vállpánt alsó szára a gyerek popsija alól indul ki.
Ilyenre gondolok például: [link]
Ez nekem azért jött be jobban, mert így háton hordozásnál is inkább emeli a gyereket, minthogy a hátadhoz előrefelé húzná (mint a liliputinál).
Érdemes azonban elmenni egy hordozóházba, ott 2-3 ezer forint egyszeri "belépő" ellenében számtalan típust kipróbálhatsz, bérelheted is a hordozókat viszonylag olcsón. Mielőtt beruházol egy hordozóban - merthogy azért ez nem olsó dolog :-s - érdemes előbb kipróbálni párat. Mindenkinek más jön be inkább. Én sem szeretek hosszú kendővel kötözgetni, ezért választottam ezt a típust. Ugyanolyan könnyű akezelése, mint egy kengurunak (ha egyedi készítésűt varratsz, akkor még egy vékony anyagot be is tudnak varrni a gyerek, meg a hátad közé, akkor még a gyerek hátadra vétele sem okozhat gondot) Csak egészségesebb a gyerek gerincének és csípőjének, mint a láblógatós fajták.
#2-esnek is küldeném, hogy megnyugodjon a lelke, meg természetesen a kérdezőnek:
Mivel már jó ideje közelharc folyik a "kendősök" és a "kengurusok" között (én spec a "kendősök" "csoportjába" tartozom), és szeretném kicsit enyhíteni a két csoport közötti ellentétet, nekiálltam és végignéztem egy csomó fajta kengurut már csak kíváncsiságból is. Igen, annyira unatkozom, hogy még a néhány, velem ellenséges kenguru kedvelőknek is szeretnék segíteni. Néhány ember azt hiszi, hogy kenguru ellenes vagyok, de ez nem igaz. Az olyan hordozóeszközök ellenzője vagyok, ami nem egészséges a babának és/vagy a mamának. Ma találtam egy olyat, ami - néhány szemponttól eltekintve, de - szerintem sokkal egészségesebb konstrukció, mint az átlagos kenguru.
- Széles a lábtámasz (legkeskenyebb része kb 30 cm; az átlag 10-15cm szokott lenni, max 20), a gyerek háttámlája helyesen formázott a popsijánál is, így a magvalósulhat az M lábtartás. Az egyik képen lentebb egy totyogó ül háton, és jól látszik, hogy majdnem térdhajlatig ér az alátámasztás, egyáltalán nem lóg lefelé a lába, ami JÓ!
- Ennél a típusnál megvan a fokozatmentes háttámla-állítási lehetőség, és a hordozó személy, és a baba közötti anyag úgy van elrendezve, hogy a hordozó személy érezhesse, mennyire szoros a kötés a gyereknek. A body emelési szöge három fokozatban állítható. Ennél a típusnál (nézd a totyogós, hátonhordós képet!) a body felfüggesztése nagyon hasonlít egy kendő, vagy csatos hordozó felfüggesztéséhez. Az erővonalak a gyerek lapockáitól a hónalja alatt vezetnek át a hordozó személy vállcsúcsáig. (Nézd csak, mennyire hasonlít egy Manduca Newstyle csatos hordozóra: [link] )
Hasznos segítség, hogy a "szülői rész" és a gyereket tartó body rész külön lecsatolható, és a body részben a gyerek pelusáig van egy kis beülő anyagdarab, így könnyű a gyereket a body-val együtt a hátadra rakni.
A "szülői" rész derékpárnázása nagyon kényelmes lehet hosszú távon is, és a vállpántok is elég szélesek ahhoz, hogy ne szakadjon le az ember háta.
Hibának tartom, hogy lehetővé teszi, ajánlja az arccal kifelé hordozást, ami sok szempontból sem egészséges a gyerek számára, de - ugye - nem kötelező használni ezt a funkciót.
Nos a kenguru neve: STOKKE a pesti, Árkádban levő Brendonban 44,000Ft
Képek itt:
Egész jól megvan a békapóz, és a fejtámla nagyon hasznos, jól szabott!
Mint írtam előbb, a láb alátámasztása jó pozícióban, elegendő hosszúságban megvan, ezzel nincs gond. A képen egyetlen hiba van: nincs eléggé feszesre húzva a gyerek háttámlája, ami ébren levő totyogó számára nem okozhat gondot, viszont kissebbeknél, vagy ha a totyogó elalszik, mindenképpen szorosabbra kell állítani.
Szeretném, ha az összes kenguru ilyen lenne!!! Ha talál valaki még hasonló struktúrájút, az kérem, posztolja ide, szerintem a kérdező erre volt kíváncsi, igaz?
Dr. Marschalkó Péter (osztályvezető főorvos a SOTE Ortopéd Klinikán) beszél az RTL klubon a helyes hordozóeszközről:
A kételkedőknek ezt is érdemes végignézni. A 9 perces videó utolsó pár perce már az iskolás korra vonatkozik, de az sem haszontalan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!