Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a babám nem...

Létezik, hogy a babám nem érzi, hogy éhes, vagy tényleg nem éhes?

Figyelt kérdés
7 és fél hós a kisfiam. Egy hete áttértünk a napi 5-szöri evésre, de azt vettem észre, hogy nem jelez, hogy éhes lenne. Én adom neki a kaját 4 óránként, akkor eszik is egy üveg gyümölcsöt, vagy főzeléket, de előtte nem sír, és bírná tovább is kaja nélkül. Még akkor is bírja 4 órát, ha csak gyümölcsöt kap. Ráadásul most egy hét alatt fogyott 80 grammot is. Miért lehet ez?
2009. júl. 2. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:

valószínű, hogy ebben a melegben neki is kevésbé van étvágya

inni azért iszik rendesen, ugye?

2009. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég sokat iszik, de az biztos, hogy melege van.
2009. júl. 2. 23:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik. Mindenki érzi, hogy éhes. Aki nme érzi, az egész biztos nem éhes. És valszeg nincs is szüksége rá, hogy megtömjék.

Ha nem sír, az nem azt jelent, hogy nem éhes, hanem azt hogy okos, és megtanulta a napirendet. És tudja, hogy jön a kaja időben. Sírni az sír, aki nem kep enni.

Próbáld meg! Ne adj neki egyszer enni, haggy ki egy étkezést! Ne félj, lesz ott ordítás is nem csak sírás, és felháborodott reklamáció. A gyermeked kiegyensúlyozottvidám és okos gyerek. Aki bízik benned. Ezért nem sír.

Meleg van, ilyenkor nem esznek annyit, viszont ők is izzadnak. Ne méregesd!Minden gyerek megnő, a tiéd is meg fog. Nme kötelező folyamatosan hízlalni, mint a kismalacot. Fontosabb, hogy mit tanul. PL. most, hogy mikor vannak az étkezések.Ugye milyen okos?

Mérleget add el, vagy vidd vissza!

2009. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Lehet, hogy jobb lenne, ha nem etetnéd 4 óránként, hanem megvárnád, míg megéhezik tényleg. Mi is kihagyunk nyáron egy(két) étkezést sokszor. Nem kell gépiesen etetni, mert megszokja. 10-15 év múlva meg nem győz majd 500 kalóriás fogyókúrát tartani.
2009. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kriszta66 ***** válasza:
Az én lányom se jelzi ha éhes és igy nállunk rendszert csinéltam a kajálásbol reggel szopizik utánna még kap valamit aztán , 10 körül, utánna dél, 3 és 4 közt, fél 7 kor szopi fürdés után vacsi
2009. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy érzi, csak nem érdekli, mert inkább játszana.
2009. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én picim sem sir éhen, de én is arra következtetek, hogy mivel mindig ugyanakkor kap enni( reggel fél hétkor kel percre pontosan, ekkor tápi, 11 kor gyümi, 2- kor főzi, 1/2 5-kor sinlac/pèp, este 1/2 9-9 tápi), nincs miért sirni. Èn is arra gondoltam, hogy nem is éhes, mert mèg csak nem is nyikkan sokszor, de hogy bir megenni 200 főzit, ha nem éhes?:) szóval ügyesek és okosak!
2009. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én isemerek olyan babát, aki simán éhen halt volna, sosem jelezte, hogy éhes, már picinek sem. Jómagam bár felnőtt vagyok, de csak akkor érzem, hogy éhes vagyok, ha már ájulok el.
2009. júl. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom még csak 5 hónapos és már legalább 2 hónapja csinálja, hogy nem jelzi, hogy éhes. Aztán amikor megyek, hogy megetetem, szinte remeg a cumisüvegért. De magától szinte soha nem szól. Este 7-től reggel 5-6-ig alszik és ébredés után is teljesen csendbe eljátszik és megvárja, amíg felkelek és megetetem. Bár nagyon ki vagyok hegyezve minden hangra, ami a gyerekszobából jön, ezért többnyire felébredek én is korán és egyből megetetem. Furcsa, hogy ezt csinálja, de én is azt gondolom, hogy ez azért van, mert mindig időben kapott enni és megtanulta, hogy nem kell érte sírnia.
2009. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!