Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen rosszevő a kislányom?

Miért ilyen rosszevő a kislányom?

Figyelt kérdés
16 hónapos és alig eszik egész nap valamit és plusz hogy legyen min idegeskednem alig eszik pár dolgot, nem úgy mint kortársai! Mikor fog váltazatosabban étkezni és jókedvel odaülni az asztalhoz és falatozni! Kérlek írjatok aki ezzel küzködött hogy van remény? 2-3-4 évéssen vagy törödjek bele ő ilyen!
2009. júl. 2. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Törődj bele!

Nyugi, éhenhalni nem fog. Minnél jobban erőlteted, annál rosszab lesz. Azt is megérzi, ha ideges vagy.

Vannak ilyen típusok. Az enyém egy evőgép, de az unokatesó kislánya, ugyanez, már két éves és kb három falatot eszik, húst nem hajlandó egyáltalán stb.

Ő is ilyen típus, az anyja és a nagyanyja is ilyen volt.

Mondjuk ők nagyon rá is tezsnek azzal, hogy próbálják erőltetni, és ha nem megy, akkor kekszel, meg puffasztott kukoricával rohangálnak utána, mondvbán, hogy legalább valamit egyen. Persez az ő kis gyomrát ez eltömíti, és nyilván nem fogja megenni az ebédet.

Lényeg: ne aggódj! Semmi baja nem lesz, eszik ami, és amennyit akar.

Legalább nem lesz gondja a túlsúllyal.

2009. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 2.5 éves és 12kg.Magas,vékony testalkatú.Születésénél 3kg volt és 57cm.Én is ezzel küszködtem,még orvoshoz is elvittem,aki beutalta vérvételre(gyanította,hogy sok a fehérvérsejtje,persze hála égnek semmit nem találtak).Nagyon a hangulatától függ,hogy mit,mikor és mennyit eszik.Hiába próbáltam délben az ebéd időre szoktatni,a mai napig ritka,hogy ő ezt betartaná.Bízom benne,hogy az oviban majd a többi gyerekkel szívesebben leül majd ebédet enni és rászokik a rendszerességre.Persze a kakaó az bármikor jöhet,ezt az egyet megissza akármikor és a leveseket is szereti.Sokáig húst sem evett,teljesen vegetáriánus étrendje volt.A nagyobbik lányom is hasonló típusú gyerek volt,de"kinőtte"(az oviban).Amennyi ételre szüksége van,annyit úgyis eszik a lányod,ne aggódj.A felnőttek is hol így,hol úgy esznek.Engem a doki ezzel vigasztalt.
2009. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 2. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy vèrvétellel nem árthatsz, mert vérszegénység, vashiányos anémia komoly étvágytalanságot okoz, pedig könnyen segitenek rajta. Ha meg a vérkép tökéletes, na akkor fogadnám el, hogy Ő ilyen és kész.
2009. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is szeretném sőt a védőnőm is ajánlotta! Csak sajna az orvosom legyint rá egyett semmi baja Vivinek! És ennyi le van tudva!
2009. júl. 2. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ilyen nincs, hogy legyint rá, persze ha az ő gyereke nem enne, már biztos túllenne a vérvételen....kérj beutalót a felnőtt házidokidtól, mond el neki a problémát és kérd hogy segitsen. Tiszta durva hogy egy vérképért is könyörögni kell!
2009. júl. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam még,, az én dokim télleg nagyon rendes hátha nála elérem a célom! Köszönöm válaszod!
2009. júl. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!