Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastátok már ezt? Ma kaptam!

Olvastátok már ezt? Ma kaptam!

Figyelt kérdés
[link]
2009. júl. 2. 09:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

nekem személy szerint tetszik a cikk.Van egy 8hónapos babám természetes úton született,aki még szopik.Igaz már csak napi 3x-de nem kap mellé tápszert(4hónapos kora óta gyümölcs,főzelék,tejpép)

eddig én is törekedtem a szoptatásra,szerencsém van,hogy eddig ment.De most így 8hónap távlatában,már kicsit "zavar"hogy jóformán a szomját se csillapítja és alig kéri.De azért én ne fogyózzak,ne sportoljak.Kérdem én,akkor így + 5-6kilóval hogy legyek kívánatos a férjem szemében?Ő is állandóan hangoztatja,hogy mikor akarok már lefogyni?!Mintha ez csak rajtam múlna.Én úgy érzem,hogy eddig elég sok mindenről lemondtam a fiam érdekében...valahogy szeretném már magam egy kicsit Nőnek érezni.lehet lepontozni,de ahhoz hogy boldog és kiegyensúlyozott anya lehessek,elérkezettnek látom az időt,hogy egy kicsit magammal is foglalkozzam.

És ne gondoljátok,hogy nem tennék meg érte ugyanúgy mindent..nagyon szeretem őt,de nem attól leszek szuperanya,hogy évekig szoptatom,hogy mindenről lemondok miatta.

Igaza van annak,aki azt írta,hogy a gyereknevelés is egy verseny.sajnos.Ha nem állandóan azzal foglalkoznánk,hogy a másik mikor,miért mit tesz,hanem a saját családunk jólétével,akkor fele ennyi frusztrált anya nem volna.

2009. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ez a cikk akkor neked is szól!
2009. júl. 2. 10:14
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
10:10es, ha már kényelmetlen neked is, és neki sem az igazi, akkor mire vársz? 8 hónapig szoptattad, valamelyik baba már ilyenkor elválasztja magát, nálatok nem ez van folyamatban? ha itt az idő, akkor itt az idő, a cikk is pont arról szól, hogy ne csinálj ebből lelki problémát. a szoptatás addig működik, amíg mindkét fél jól érzi magát benne. jó babázást!
2009. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam tápszeres, nem éreztem magam szarul miatta. miért kellene? ha jó lett volna neki, h szopik, akkor nem ordított volna napokig 1 óra szopi után is. neki nem jött be pár hét után. tápszert kapott. na és??? nyugodt, kiegyensúlyozott baba. értem én az anyatej lényegét, csak a hozzátett körítés túl sok...
2009. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem is természetesen jött a világra a fiam, és én is szoptatok. De a plusz 20 kg nem ment le rólam, és már olyan rosszul érzem magam, hogy a Dunának mennék. (kicsit túloztam). Soha senki sem lehet tökéletes anya, csak a babája számára, saját magának nem. De ez így helyes, hiszen így törekedsz a jobbra, nem? Ismerős anyuka, császáros, de egy plusz sincs rajta. Van akinek ez, van akinek más sikerül...Ettől vagyunk emberek!
2009. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy itt nálunk sok minden valami FEKETE vagy FEHÉR! Átmenet nincs!!! Teljesen jó a cikk, ez is folyhatna ugyanúgy a csapból, mint a szoptatásra buzdítás! Ami természetesen (szinte) minden anyukában benne van, de akinek nem megy, akkor nem megy! Az szegény nem a fű alatt kullogjon el a gyógyszertárba tápszerért! És tökéletesen igaz, hogy a gyereknek egy boldok, kiegyensúlyozott anyára van szüksége! Anélkül is van éppen elég gond az életben, éppen elég aggodalom a kicsikkel, hogy még azon aggódjunk, hogy császárral mertünk szülni, tápszert adtunk a babánknak, 3és fél hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást!!
2009. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik a cikk, én altatásban szültem császárral, kitolási szakasz tartott 1 órán át, már látták a fejét de rosszul feküdt, és nem tudtam megszülni - irány a műtő, altatás miatt csak pár óra múlva láttam Őt, mai napig elfog a sírás ha arra gondolok hogy nem voltam képes megszülni, és még nem is hallottam felsírni, pedig azóta nagyon jó a kapcsolatunk, van tejcsi, és hamarabb talpon voltam császár után mint aki természetes úton szült. Persze mindenhol azt olvastam hogy a babát egyből az anyára kell rakják, szopiztatni kell, az első "arany" órában, nekünk ez kimaradt, és azt hittem megfosztottam Őt valamitől, de már látom hogy nem az a lényeg hogy milyen körülmények közt született, hanem hogy most boldog baba, és mindent megteszek érte! Üdv: 6 hetes baba anyukája
2009. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek Jó egészséget és Boldog babázást kívánok! :-)
2009. júl. 2. 13:20
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékig egyetértek a cikkel,annak ellenére,hogy természetes úton szültem és szoptatom a babám,aki 8 hónapos és még 2x szopizik úgy hogy négy hónaposan kezdtem hozzátáplálni.Nem tartom magam szuperanyunak,miért taranám?!

Szerintem nem kell ezt a szülés ill. anyatej mizériát túlmisztifikálni.A kizárólag! anyatej 6 hónapig témától,meg már rosszul vagyok.Egyáltalán nem bántam meg,hogy elkezdtem hozzátáplálni,mindent megeszik,érdeklődő kajaügyben stb.,nekem is könnyebb-fekve szeretek és a gyerek is úgy szeret szopizni ami ugye nem mindenhol valósítható meg-cumi nem kellett neki,)csak amikor elkeztünk enni akkor is vízet ivott belőle,élvezte a kanalazást),tehát lefejt tej adása ki volt zárva.

Ja,és a védőnő sokat segített,nem a szopizásban hanem ,hogy lelkileg nyugtatott,hogy legyek ideges,mert akkor tuti elmegy a tej.

2009. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
10:58-as vagyok! Még annyit tennék hozzá, hogy nem másnak kell szuperanyának kineveznie minket, de még csak nem is magunkat kell aranyozni, hanem a babáinknak! És bármit teszünk, bárhogy segítettük is őket élethez, bárhogy tápláljuk is őket, a reggeli első mosoly láttán mindegyikünk biztosra veheti, mégha nem is tudja gyermekünk kimondani, villog a szemeikből "Anyukám! Te vagy nekem a minden!!"
2009. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!