Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem kúszik-mászik, baj van?

Még nem kúszik-mászik, baj van?

Figyelt kérdés
Most lépett a 9. hónapba.
2009. júl. 2. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem már másznia kellene.De ami késik nem múlik.Èn pl.nem másztam,csak elindultam...

A lányom 6-7 hósan mászott 11 hónaposan elindult.Minden babának más a felyjöde´s menete...Ha aggódsz beszélj a gyerekorvosoddal.

2009. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hósan már mászott, viszont a két lányom csak 10-11 hónaposan kezdett kúszni aztán mászni.Az 1éves szülinapjukon már jártak.Semmi gond vele!:)
2009. júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos korában kezdett el kúszni hátafelé. 11 hósan mászott hátrafelé, két héttel az első szülinapja előtt kezdett el előre mászni! Majd szinte rögtön fölállt, mostmár oldalazik az ágy mellett és ha vezetem szépen lépeget. Ne aggódj! Minden baba más ütemben fejlődik! Ha nagyon aggódsz vidd el egy Dévényes szakemberhez!
2009. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha nem mászik (még). Lehet, hogy nem is fog. A mászás során alakul ki a megfelelő térlátás, ez fontos a későbbiekben, például olvasási nehézségeket okozhat, ha nem alakul ki a térlátás. Ha nem kezd el mászni, akkor sokat játssz vele úgy, hogy közben guggoljon, térdeljen.
2009. júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom öt hónaposan már kúszott.Hét hónaposan négykézlábazott.Most nyolc és magától feláll.Ne sajnáld, hogy a tied még nem.Talán, ha az enyém is később kezdi, akkor nem olyan vakmerő.A te babád az eszét mozgatja.ne félj, hamarosan ő is jobban mocorog majd.És biztos egyik napról a másikra gyorsan behozza a lemaradást.
2009. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
most tölti az én babám a 8 hót november 4.-ei Hasán csuszik párnapja hátra és eléri oldalazva a játékot lassan mozdulgat. neked így se mozog?
2009. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos. Nem kúszik, nem mászik. Viszont simán felhúzza magát ülésbe, állásba.

Tegnap voltunk védőnőnél, azt mondta, hogy semmi baj, minden baba másképp fejlődik. Másznia amúgy is csak 10 hónaposan "kell". Ne aggódj!

Nem mellesleg unokanővérem egyáltalán nem mászott. Semmi baja, sem mozgás, sem beszéd szempontjából. Közel 30 éves, remek munkája van, talpraesett, nyelveket beszél, vezet,... Anno jól tanult, főiskolát végzett,...stb. Szóval nem kell aggódni!

Az én lányom pl. ülésből előre csúsztatja magát, lehasal. Az viszont eszébe sem jut, hogy maradhatna térdelő pozícióban, és elkezdhetne mászni!

Biztos a Te babád másban ügyes, mást tanult meg előbb, mint azok, akik kúsznak-másznak. Majd megtanulja később ezeket is! :)

2009. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 9 hósan vittem el gyógytornászhoz,mert semmit nem csinált magától.De még csak nem is érdekelte.Féltem,hogy valami baj van,mert ebben a korban hihetetlen a mozgásigényük,ami az én fiamon nem látszott.Ha leültettem,fél óra múlva is csak ült,mint a tök.Aztán elvittem a tornára,ahol megnyugtattak,hogy csak lustább,de semmi baja.Tornáztunk,ami ösztönzi a mozgásra és a 3. alkalom után elkezdett kúszni.Most megyünk az 5.-re és kis segítséggel felül,ill. egyedül feláll.Most még erősítjük a kúszást,aztán áttérünk a mászásra.Azt mondta a gyógytornász,hogy egyáltalán nincs elkésve a mászással...
2009. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!