Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg beszélnie kellene már?

Tényleg beszélnie kellene már?

Figyelt kérdés

ma hallottam vissza, h anyósom kesereg, h hiába beszélek a fiamhoz, hát ő sajna nem beszél. 13 hónapos a fiam. komolyan beszélnie kellene már? mert én alaposan próbálok mindennek utánajárni, de eddig mindenhol azt olvastam, h 1,5 éves korig tök normális, ha nem beszél 1 baba. egyébként szavakat mondogat már, pl. hapci, szia, kutya, nem, gyere, ide, oda, ilyesmiket. persze, csak ha van kedve. egyébként babanyelven magyaráz, a világon minden "ka" névre hallgat.

nem gondolom, h szellemileg gáz lenne vele, kidobja a pelusát a kukába, ha megkérem, a ruháját a szennyesbe, mindent megért amit mondok v kérek.

szerintetek?


2009. júl. 1. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretne anyósód? Esetleg nem kéne már olvasnia is! :)

Teljesen rendben van a babád!

2009. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, semmi gond a babáddal, ügyes, értelmes, okos. Anyós meg úgy jó, ha porhanyós!!! :-D
2009. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos az én fiam 2 éves koráig a saját "nyelvén" kívül csak két értelmes zsót volt hajlandó mondani : kérek ,és a nem.

Azután meg egyik napról a másikra annyit beszélt,hogy be nem állt a szája.Egyébként meg tapasztalat,hogy a fiúk későbben kezdenek beszélni,mint a lányok.De ez is olyan,hogy gyereke válogatja.Megijedni akkor kellene,he nem adna ki semmiféle hangot.És hiába próbálsz neki beszélni bármennyit,akkor fog majd beszélni,mikor elég érett lesz rá.Anyósod kesergésével meg ne foglalkozz.,keseregjen nyugodtan.,attól nem lesz senkinek semmi baja.

2009. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugi, minden oké:)


15.5 hós a fiam, és a maga nyelvén halandzsázik. A "ka" és a "ke" a szokásos, meg az összevisszaság. Még emberi nyelven nem beszél.

A fiúk később kezdenek el beszélni amúgyis.

Anyum óvónő és ő azzal nyugtatott meg, hogy 3 éves korig kell elkezdeniük beszélni, de volt olyan ovisa is, aki 3 évesen sem beszélt. Utána bepótolta:)

2009. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök rendben vagytok,nyugi.Kisfiam 16 hós lesz de még nem nagyon mondja a szavakat,csak folyékonyan halandzsázik,meg utánoz hangokat,dallamokat stb.
2009. júl. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tesóm 2 éves koráig csak feküdt mint egy darab fa, nem kúszott, nem mászott sőt nem is beszélt, de még nem is gagyogott csak sírt. Aztán 2 éves korában hirtelen felült a kiságyban és azt mondta: Anya kérek teát! Anyám majd leesett a székről! Az orvos azt mondta ilyen nem létezik. XD

Aztán kiderült, hogy semmi baja nem volt a gyereknek csak lusta volt még arra is, hogy megszólaljon. :D Azóta már neki is van egy fia és ő is elég lusta, épp ma 2 éves, de ő már szaladozik és néha mond értelmes szavakat is.

Úgyhogy szerintem nem kell aggódnod a babád miatt. Anyósodnak meg mond meg, hogy ha ilyen extra igényei vannak akkor béreljen magának egy 7 éves hétvégi unokát aki még olvas is neki. :P

Minden jót!

2009. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok, köszönöm szépen. már csak azt várom, h 16 hónapos legyen a fiam, mert állítólag a párom akkor kezdett el beszélni, de nem ám szavakat, hanem összefggően... bár a mamit ismerve ez min. 26 hó volt:)
2009. júl. 2. 08:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ennyi idősen az anyósod is már biztos legalább 2 nyelven perfekt beszélt...


Semmi gond nincs vele, az öcsém 2 éves koráig nem beszélt, anyukámék már teljesen be voltak parázva, ennek ellenére szuperokos, egyetemet végzett mérnök lett belőle :)


A kedves anyósod meg tájékozódjon mielőtt kesereg!

2009. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon ügyes a babád, ha 13 hósan már ennyi mindent mond és megért!

Az enyém most lesz 1 éves és leginkább a saját nyelvén beszél. Csak a pá-pát mondja, meg néha azt hogy baba, mama, nem. Érteni már ő is sok mindent megért.

2009. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!